Ponad połowa za szybko

  • 19.05.2020, 11:48
  • Źródło: KWP Wrocław
Ponad połowa za szybko
Policjanci przeprowadzili na drogach województwa działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Niestety mimo wielu apeli, a także licznych kampanii społecznych nadal wiele osób prowadzących pojazdy przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący, ignorując obowiązujące limity

Na blisko 1,4 tys. skontrolowanych kierowców ponad połowa jechało za szybko. - Głównym celem prowadzonych przez dolnośląskich policjantów działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym - mówi sierż. szt. Przemysław Ratajczyk. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

    stan trzeźwości kierujących,
    stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
    stan techniczny pojazdów,
    przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Niestety na 1 434 skontrolowanych kierujących 776 przekroczyło dozwoloną prędkość. Znaczna część kierowców została ukarana w drodze postępowania mandatowego lub skierowane zostały wobec nich wnioski o ukaranie do sądów. W ręce funkcjonariuszy wpadło też 12 osób poszukiwanych. Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.

 

Źródło: KWP Wrocław

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 20.05.2020, 07:58
w życiu nie przyjąłbym mandatu wystawionego na podstawie pomiaru "suszarką", nie wiadomo czy to pomiar mojej prędkości czy poprzedniego kierowcy, nie wiadomo jaki kąt pomiaru, odległość, za dużo zmiennych a uznać taki pomiar za wiążący, mamy XXI wiek, a policja mentalnie i technologicznie dalej w średniowieczu
Paweł
Paweł 19.05.2020, 18:39
Stanowice to ciekawy przypadek. Powstała ścieżka rowerowo-piesza i... nadal 50 w zabudowanym-niezabudowanym. Dalej nie jest lepiej na Wro. Zjazdy/wjazdy partyzanckie. Najprościej ograniczenia wprowadzić, wysepki, spowalniacze. Płynność ruchu to sprawa drugorzędna. Droga krajowa!
sowa
sowa 19.05.2020, 16:41
widzialem jak policjant mierzył prędkość w stanowicach nadjeżdżające pojazdy z ponad 500 metrow. jechał sznureczek aut. nie przyjąlbym mandatu bo z takiej odległosci nie utrzyma wiązki laserowej z ręki na mierzonym pojeździe. Moģl równie zmierzyć predkośc kolejnego pojazdu.

Pozostałe