Zdzisław Brezdeń wspiera byłego komendanta

  • 21.05.2020, 15:36 (aktualizacja 22.05.2020, 08:49)
  • TuOlawa (AH)
Zdzisław Brezdeń wspiera byłego komendanta
- Chciałbym również zabrać głos w tym temacie. Ale tak po prostu, po ludzku... - napisał w liście.

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele słów i opinii na temat odwołania Komendanta Powiatowego Policji w Oławie (patrz artykuł zamieszczony w 19 numerze "Gazety Powiatowej-Wiadomości Oławskie", z 7 maja br.). Chciałbym również zabrać głos w tym temacie. Nie tylko dlatego, że starosta jest zwierzchnikiem administracji zespolonej, m.in. współdziała i koordynuje działania Komendy Powiatowej Policji w sprawach ochrony i utrzymania bezpieczeństwa mieszkańców oraz porządku publicznego na obszarze powiatu, a komendant wojewódzki Policji, po zasięgnięciu opinii starosty, powołuje komendanta powiatowego. Ale tak po prostu, po ludzku...

Zapewne wielu z nas zdarzyło się już kogoś skreślić raz na zawsze ze swojego życia, wyrzucić z obszaru zainteresowania, zmarginalizować. Być może dzieje się tak, bo dawanie człowiekowi drugiej szansy na nowy start jest niepopularne i wymaga cywilnej odwagi. Osobiście uważam jednak, że Komendant, który przez wiele lat służył w mundurze naszemu krajowi i mieszkańcom powiatu, a jego służba dotychczas przebiegała wzorowo, bez postępowań wyjaśniających czy dyscyplinarnych, zasługuje na to, aby nie skazywać go na ostracyzm i całkowite wykluczenie społeczne... Dlaczego? LIST W CAŁOŚCI publikujemy w e-wydaniu: DOSTĘPNE TUTAJ

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Danutka
Danutka 25.05.2020, 13:40
Jakie to piękne...Starosta Powiatu ...dorosły i odpowiedzialny człowiek ....a tu taka przemowa byłego ministranta....może nawet wydrukują tą u Rydzyka
Wyborca PIS
Wyborca PIS 23.05.2020, 21:47
W mojej ocenie list ten dyskwalifikuje starostę jako osobę do zajmowania publicznych stanowisk. Dzisiaj dowiaduję się, że gdzieś w Polsce następny kierowca wjechał na chodnik i potrącił dwoje dzieci. Pewnie ten pijak też przed tym nie był notowany i był dobrym pracownikiem. Na kogo mamy liczyć jak nie na Policję? Panie Starosto, nie ma tolerancji dla pijanych kierowców. Po takim liście powinno się odwołać starostę. Publiczne popieranie osoby, która są podejrzane o popełnienie przestępstwa godzi w powagę urzędu Starosty Oławskiego.
elllo
elllo 23.05.2020, 10:00
Panie starosto, który to za kilka dni pewnie wydasz pozwolenie na budowę niewygodnych fabryk opamiętaj się. Ja wiem, że to interes partii, zarówno z tymi fabrykami jak i byłym komendantem. Partia nie pozwoli jego skrzywdzić.
Siara
Siara 22.05.2020, 23:39
Starosto z godzikowic - stara maksyma glosi: lepiej madrze milczec, niz glupio gadac.
Ty milczysz w sprawach waznych dla lokalnej spolecznosci, a bezowocnie gadasz w tematach, w ktorych powinienes siedziec cicho.
Lepiej wzmocnij nadzor w swoim grajdolku, bo za duzo alko leje sie po pokojach. I to z najblizszego otoczenia. Ludzie nie sa glupi i widza wiecej niz bys chcial.
Robol
Robol 22.05.2020, 16:26
Nie wierzę w to co czytam. Starosta staje w obronie komendanta i między słowami - tak jak zrozumiałem chce żeby drzwi do urzędniczych stanowisk były dla niego otwarte? To jest moja opinua. A może już jakieś stanowisko czeka na obsadzenie i trzeba tylko się przed tym wytłumaczyć,? Dobre. Bez dalszego komentarza
Gość
Gość 22.05.2020, 12:20
Milczenie jest złotem. Jak widać ten pan tego nie wie.
Obywatel
Obywatel 22.05.2020, 09:56
Pijany kierowca na drodze to jest potencjalny zabójca. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą więzienia.Najgorszą patologią jest to, że ci którzy powinni nas strzec przed przed pijanymi kierowcami samo jeżdżą pijani. To że komendant Policji jechał po użyciu alkoholu nie powinno być tylko jego problemem, ale powinien za to odpowiedzieć ten który go na to stanowisko mianował i popierał.
teodor
teodor 22.05.2020, 08:48
gdyby byly komendant miał honor to sam zrobiłby sobie sepuku. gdyby broniący komendanta starosta miał honor to po tym co napisał podałby sie do dymisji bo pewnie też pisał swoje wywody po pijaku.
z taką władzą daleko nie zajedziemy. wstydze sie za was .
krycha
krycha 22.05.2020, 08:22
W takiej sytuacji mieszkańcy powinni przeprowadzić referendum o odwołanie rady powiatu. Taka wypowiedź starosty jest skandaliczna. Ale tak to jest w tej koalicji, burmistrz też bronił swojego kolegi radcy prawnego po nietrzeźwym "rajdzie" ulicami miasta.
Gosc
Gosc 22.05.2020, 06:44
Żenada, wstyd, zdumienie, zażenowanie... starosta broni GTW, ktora panoszyla sie i mogla na terenie miasta i powiatu wszystko.
No to wypada teraz zapytac, co laczy staroste z ta grupa, albo jakie interesy, albo kto kogo trzyma za jaja, ze teraz trzeba takie oswiadczenia w obronie wydawac?

Nie mam watpliwosci, ze POWIAT OŁAWSKI zasluguje na lepszego gospodarza, ktory bedzie mial kregoslup moralny.
Symbolem pana i komendanta czasow jest ten slynny alkomat, ktory wisi w komendzie.

To teraz starosto mozesz utworzyc jednoosobowy dzial (nie)bezpieczenstwa powiatowego i tam (eks)komendanta przechowac za drobne 10 tys. miesiecznie.

Na kanwie sprawy komendanta i tych wypocin starosty przypomina sie jedna historia.
Kiedys ksiadz dziekan wydawal "listy uwiarygadniajace" w obronie bylego wikarego Pawla K. Potem sie okazalo, ze Pawel K. to niestety znany medialnie od lat w Polsce pedofil. Teraz odsiaduje wyrok bezwzglednego wiezienia. Potem zapewne ksiedzu dziekanowi bylo wstyd spojrzec owieczkom w oczy, kiedy sprawa listow wyszla na jaw.

Teraz starosta wydaje belkotliwe oswiadczenia. Czy na pewno tylko z troski? tak po ludzku? Czy dowiemy sie za jakis czas ze nie bylo to wszystko bezinteresowne?

A swoja droga czy komisarz H.Kuriata juz rozwalil ten wasz chory zwiazek "Olawskie Przewozy Gminno-Powiatowe"? Pora wychodzic z tego mariazu i przestac dotowac trupa, czyli olawski PKS.
S02
S02 21.05.2020, 22:20
Zdecydujcie się na coś! Albo zero tolerancji dla pijanych za kierownicą albo "róbta co chceta". Mnie przekaz starosty zdumiewa.
Obywatel
Obywatel 21.05.2020, 21:54
No nie wierzę medal mu jeszcze dajcie!!! Całkiem od tej władzy w głowach się poprzewracało.
Dajcie spokój
Dajcie spokój 21.05.2020, 20:38
Szanowny Panie Starosto. Kiedyś rycerze którzy mieli zasady, honor i męstwo. Wielu prawdziwych zaznaczam prawdziwych policjantów nadal się tymi cechami kieruje w życiu i służbie. Skoro miało się jaja popełnić świadomie czyn zabroniony prawem należy mieć jaja aby za ten czyn odpowiedzieć. Nie szukajmy usprawiedliwienia, nie szukajmy winnych bo mleko się rozlało, i trzeba godnie to przyjąć na klatę, a nie szukać koleszkow którzy będą teraz to wybielać. Sam Pan starosta swego czasu mowil ze ma dosyć władzy komendanta a teraz mowi takie nietaktowne słowa.
Obserwator
Obserwator 21.05.2020, 20:23
Panie Starosto.
Wezwaniem Pana parti jest
/nie/prawo i /nie/sprawidliwosc.
Nikt tego Pana nie skresla i nie daje szans.
Podlega on prawu i sprawiedliwosci w odroznienie niz glosi to Pana partia / j.w/.
Jest mi wstyd ze czlowiek ktory piastuje urzad zaufania publicznego starosty powiatu wydaje takie oswiadczenie broniac czlowieka o watpliwej reputacji.
Powinen Pan razem z komendantem byc odwolany z pelnienia urzedu starosty.
Kazik
Kazik 23.05.2020, 08:43
Ci z PiS to w ogóle dziwni ludzie.
Prezydent pogonił Kurskiego z TVP , a teraz jego powrót zaakceptował.
Ktoś
Ktoś 21.05.2020, 20:22
Skoro jest takim samym człowiekiem jak my to powinien być tak samo karany. (5000-60000zł kary lub 2 lata pozbawienia wolności) w tym przypadku to te 2 lata były by stosowne . Ponieważ na takim stanowisku powinien świecić przykładem!
Myślący
Myślący 21.05.2020, 20:16
Nie no nowa edycja wybacz mi.szkoda ze nie wybaczamy ludziom których się pozybyl z kpp bo mieli inny światopogląd. Mleko się rozlało, trzeba mieć honor i jaja aby żyć dalej. A nie plaszczyć się i szukać usprawiedliwienia. Wstyd...
Kolo
Kolo 21.05.2020, 18:54
To może wszystkim darować? Żenada
Symetrysta
Symetrysta 21.05.2020, 18:02
I dlatego właśnie jeżdżą ludzie po pijaku... bo przecież trzeba to zrozumieć, podejść do sprawy po ludzku... Panie Starosto proszę wybaczyć, ale w takich sprawach powinno być zero tolerancji dla tego typu zachowań - zwłaszcza dla osoby zajmującej takowe stanowisko. Zero pobłażania, kara powinna być natychmiastowa, z utratą prawa jazdy i pojazdu do końca życia. Niech były komendant korzysta z komunikacji miejskiej....
Aaaaa
Aaaaa 21.05.2020, 17:35
Policjant, komendant policji ma dawać wzorowy przykład przestrzegania zasad, które policja egzekwuje. Komendant dał zły przykład i ponosi tego konsekwencje. Miał dawać przykład, był osobą zaufania publicznego i dał zły przykład.
Aptekarz jeśli wyda zły lek i ktoś straci zdrowie lub życie, to ten aptekarz poniesie konsekwencje za swoją pomyłkę.
Nikt nie karze byłego komendanta za zły lek, tylko za jazdę pod wpływem alkoholu! Taki zawód wykonywał i trzeba było się z tym liczyć.
Mam nadzieję, że komendant dostanie swoją drugą szansę np. na kasie w markecie. Jako kasjer, nie straci pracy za jazdę pod wpływem alkoholu, będzie odpowiedzialny za kasę aby nie było w niej manka, jeśli coś się nie będzie zgadzać, to pracodawca wyciągnie za to konsekwencje.
Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem.
M
M 21.05.2020, 17:28
Pewnie, w końcu nic wielkiego się nie stało, tylko jechał pijany przez centrum miasta i przydzwonił w barierki a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.
Ah ta pisowska moralność. To oświadczenie jest równie żałosne i oburzające, jak burmistrza, który bronił pijanego radcę prawnego.
Piłeś, nie jedź, proste, tym bardziej, że komendanta to chyba stać na taksówkę.

Pozostałe