Mateusz wrócił do treningów na torze!

  • 23.05.2020, 17:49
  • (tk)
 Mateusz wrócił do treningów na torze! arch. prywatne
Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio wznowione!

Mateusz Rudyk, który pochodzi z Jelcza-Laskowic jest polską nadzieją olimpijską. Z powodu pandemii ostatnie miesiące spędził na treningach w domu. Kilka tygodni temu na naszych łamach mówił: -- Plan trochę się rozsypał, bo wszystko podporządkowaliśmy temu, bym w sierpniu był w swojej życiowej dyspozycji. Po igrzyskach miałem się w końcu udać na dłuższy odpoczynek, na którym już bardzo dawno nie byłem. Przygotowania do tej imprezy zaczęliśmy właściwie zaraz po powrocie sportowców z IO w Rio, czyli jeszcze w 2016 roku. To są cztery lata treningu i cztery lata życia, które było całkowicie ustawione pod ten jeden start, w sierpniu 2020. Przede mną kolejny rok maksymalnych obciążeń psychicznych i fizycznych. Bo to nie jest tak, jak niektórym się wydaje, że sportowiec idzie raz dziennie na trening, potem jedzie na zawody, wraca do domu i liczy zarobione pieniądze. To ogromna codzienna harówka, mnóstwo wyrzeczeń i stresu. Za rok się okaże, czy wyszło na plus, czy wręcz przeciwnie.

Teraz jednak może już trenować na pełnych obrotach. - Przyszedł moment na otwarcie naszego toru w Pruszkowie - mówi. - Dzięki temu mogę normalnie trenować, więc wznawiam w pełni przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które mają się odbyć w 2021 roku.

 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe