Rowerem do średniowiecza, czyli piknik w ryczyńskim grodzisku

  • 14.04.2019, 09:37 (aktualizacja 14.04.2020, 12:49)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Rowerem do średniowiecza, czyli piknik w ryczyńskim grodzisku
Piknik średniowieczny. Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy 25. Aprilis w Grodziskach Ryczyńskich. 27 kwietnia polana koło jazu na Odrze przy Lipkach zamieni się w wielką średniowieczną osadę pełną wojów, dam, rzemieślników różnych branż, a także artystów, bajarzy, tancerzy i... turystów, którzy wezmą udział w żywej lekcji historii

- Tegoroczny piknik będzie wyjątkowy - mówi z dumą Małgorzata Łuszczyńska z oławskiej grupy rekonstrukcyjnej "Ryczynianie znad Odry", którzy współorganizują piknik i promują nasz region na podobnych wydarzeniach w całej Polsce. - Po pierwsze dlatego, że jest jubileuszowy. Po drugie dlatego, że będzie miał typowo historyczny charakter. Już w ubiegłym roku gościliśmy  kilka grup rekonstrukcyjnych. Miało to jednak charakter bardziej towarzyski. W tym roku chcemy w pełni oddać klimat średniowiecza. Spodziewamy się około 20 grup rekonstrukcyjnych z różnych stron Polski, a każda zaprezentuje swoje rzemiosło. Niespodzianką będą wyróżniający się strojem muszkieterowie z zamku w Bolkowie. Co jeszcze?

Wszelkie szczegóły w najbliższym wydaniu "Powiatowej"!    

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe