Dzień Dziecka w czasach pandemii. Nudy nie będzie!

  • 29.05.2020, 17:46
  • (tk)
 Dzień Dziecka w czasach pandemii. Nudy nie będzie!
Przed nami "Zaczarowany Dzień Dziecka". Organizatorzy szykują koncert, spektakl i Bajkowy Quiz!

W niedzielę 31 maja o godz. 15.00 odbędzie się druga edycja Jelczańskiego Quizu, tym razem w wersji bajkowej, specjalnie dla dzieci. - Przeprowadzimy was przez najlepsze, najpopularniejsze i najgłośniejsze bajki, baśnie, filmy animowane - zapowiadają organizatorzy. Quiz w wersji animacyjno-obrazkowej zobaczycie na ekranach waszych TV. To interaktywna zabawa pełna wspomnień dla was i waszych rodziców.

Quiz będzie realizowany poprzez stronę kahoot.it. Po wpisaniu tego adresu w przeglądarkę swojego komputera, tableta lub smartfona, zostaniemy poproszeni o podanie pinu gry. I to wszystko! Pin będzie dostępny w sobotę na Facebooku "Jelczański Quiz", wydarzeniu "Bajkowy Quiz" oraz stronach jelczanskiquiz.pl i tuOlawa.pl. Na naszym portalu opublikujemy bezpośredni link do transmisji na żywo w serwisie YouTube, podczas której będą wyświetlane pytania. W tym samym czasie (jeśli wpiszemy pin na stronie kahoot.it) na naszych smartfonach, tabletach lub komputerach będą się wyświetlały odpowiedzi do wyboru. Transmisja YouTube rozpocznie się już o 14.30, by dać uczestnikom czas na dołączenie do zabawy i dokładne zapoznanie się z regułami.

Organizatorami quizu są Jacek Załubski, Rafał Biszczad i Tomasz Grabowiecki. - Tym razem zapraszamy nie tylko mieszkańców Jelcza-Laskowic, ale całego powiatu! - mówi Załubski. - Oczywiście grę dedykujemy dzieciom, więc dorosłych zachęcamy jedynie do pomocy technicznej. Pytania układaliśmy przy pomocy dzieci i czujemy, że rodzice mogliby mieć z nimi spory problem. Jesteśmy jednak przekonani, że młodzi mieszkańcy świetnie sobie poradzą. Zapewniamy całe mnóstwo scen animowanych i obrazkowych, znanych z popularnych bajek i filmów animowanych dla dzieci. Może się zdarzyć pytanie, w którym po fragmencie sceny, będzie należało odpowiedzieć, co wydarzyło się dalej, konieczna będzie też znajomość muzyki z konkretnych produkcji. Warto znać najpopularniejsze bajki i filmy dla dzieci od 2001 roku, kiedy to powstał Shrek. Szykujemy w sumie 25 prostych zagadnień i atrakcyjne nagrody.

Jakie? Partnerem Bajkowego Quizu jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury, dzięki któremu trójka zwycięzców otrzyma możliwość bezpłatnego uczestnictwa na wybrane zajęcia dla dzieci w nowym sezonie MGCK. Przez cały rok, zaczynając od września. Ponadto do najlepszej dziesiątki trafią koszulki i karnety do Pływali Miejskiej w Jelczu-Laskowicach.

Co ważne, podczas quizu prowadzący będą ponownie zachęcać do wpłacania pieniędzy na rzecz Krzysia Cichonia, młodego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice. Dziś ma 5 lat, ale już gdy miał 4 miesiące, lekarze zdiagnozowali u niego głuchotę. Do tego doszła jeszcze cukrzyca typu pierwszego. Przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego. Dziś słyszy i rozwinął aparat mowy. Potrzebuje jednak drogiej terapii, która może być podzielona nawet na 10 etapów, z czego każdy kosztuje 12 tysięcy złotych. Pieniądze na rzecz Krzysia można przelewać za pomocą strony http://siepomaga.pl/krzys-cichon.

 

Koncert i spektakl

 

Również w niedzielę 31 maja, ale o godz. 18.00 na kanale www.facebook.com/mgckJL odbędzie się premiera koncertu on-line "Czereśni". Ich występ to okazja do poznania całej palety instrumentów i brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młodzi odbiorcy otrzymają szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. - Szykuje się sporo zabawy - zapowiadają muzycy. - Dzieci wciągniemy do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach. Wyobraźcie sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraźcie sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie - to właśnie "Czereśnie"!

1 czerwca o godz. 18.00, również na stronie MGCK (http://www.facebook.com/mgckJL) będzie można zobaczyć spektakl online pt. "Zaczarowany pokój", w wykonaniu TeatRegeneracja.

Przedstawienia przygotowane przez TeatRegeneracja tworzą artyści z pokaźnym doświadczeniem w pracy scenicznej i warsztatowej, animatorzy oraz studenci wyższych szkół teatralnych. Łączą doświadczenie, wspólną pasję i zaangażowanie, stanowiąc nieszablonowy teatr dla dzieci, bogaty pod kątem przekazywanych treści i skłaniający widza do refleksji. Gwarantujemy atrakcyjną oprawę artystyczną spektaklu z  autorską, ciekawą i dopasowaną do treści scenariusza muzykę, a także profesjonalną scenografią.

O czym będzie spektakl dla mieszkańców powiatu oławskiego? Zuzia, mała psotnica, wreszcie wyjeżdża na długo wyczekiwane wakacje do swoich dziadków. Dziadek Jerzy przygotowuje dla wnuczki do spania dawny pokój jej Mamy, który okazuje się kryć w swoich zakamarkach wiele niespodzianek. Dziewczynka zupełnie nieplanowanie staje się uczestniczką niezwykłej podróży, w której towarzyszą jej m.in. porzucone zabawki Mamy. Czy Zuzia odkryje wszystkie tajemnice wyjątkowego pokoju? Czy uda jej się poznać prawdziwą przyjaźń? Czy w końcu dowie się, co to znaczy szanować innych ludzi i jak należy to robić? Zapraszamy na teatralną bajkową historię, która opiera się na najważniejszych wartościach w życiu człowieka. Dzieci mają okazję przekonać się, jak ważne są tolerancja, szacunek, pomoc, przyjaźń i miłość, a także czym skutkuje ich bagatelizowanie.

"Zaczarowany pokój" jest świeżą propozycją w ofercie teatrów edukacyjnych dla dzieci, pełną efektów świetlnych i dźwiękowych. Ponadto, posiada autorską oprawę muzyczną oraz barwną scenografię. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

(tk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe