Panie radny Zieliński, tak trudno być uczciwym?

  • 31.05.2020, 12:20
  • TuOlawa (AH)
Panie radny Zieliński, tak trudno być uczciwym?
Zawsze powtarzałem i powtarzam, że od każdego można się czegoś nauczyć - trzeba tylko tego chcieć. Dlatego z obowiązku, ale i z zainteresowaniem zapoznałem się z treścią wywiadu, jakiego udzielił pan "Gazecie Powiatowej" w numerze z 21 maja tego roku

(Echa naszych publikacji) Jerzy Hadryś odnosi się do TEGO WYWIADU

Ale po kolei...

Kieruję Stowarzyszeniem Zwykłym Bezpartyjny Blok Samorządowy w Oławie od momentu jego utworzenia w maju 2002 roku.

Ideą jego powołania było przekonanie, że Oława zasługuje na znacznie więcej niż do tej pory udało się osiągnąć. Przypomnę tylko, że w owym czasie w mieście bezrobocie było grubo ponad dwudziestoprocentowe. Wychodząc z założenia, że właśnie bezrobocie jest przyczyną zastoju w rozwoju miasta, zdecydowany nacisk w swoich działaniach położyliśmy na pozyskiwanie nowych miejsc pracy, bowiem nowe miejsca pracy to dodatkowe dochody, dodatkowe dochody przekładają się na dodatkowe podatki, które zwiększają budżet miasta i pozwalają na realizację potrzebnych miastu inwestycji.

W opublikowanej w maju 2002 roku deklaracji zapisaliśmy m.in., że

"...każdy system wymaga regulacji, usuwania błędów oraz negatywnych zjawisk. Tak też jest w przypadku samorządów, które zawłaszczone przez partie utraciły społeczne zaufanie.

O samorządach w partyjnych programach jest sporo. Ale partyjni politycy traktują samorząd jedynie jako instrument władzy. W wyniku burzliwych przemian, jakie miały miejsce w naszym kraju w ostatnich kilkunastu latach, spójność i aktywność zachowały przede wszystkim zdyscyplinowane struktury partyjne, mobilizowane co pewien czas kolejnymi wyborami. One zdominowały ruch samorządowy. Podstawowym celem działania tych struktur jest lansowanie swoich ludzi - często bez względu na ich kwalifikacje merytoryczne oraz moralność. Konsekwencją ostatnich wyborów do Sejmu i Senatu jest przyjęta w zbliżających się wyborach do samorządu metoda podziału mandatów, która w sposób oczywisty preferuje ponownie ugrupowania partyjne.

Tymczasem przytłaczająca część Polaków nie działa i nie chce działać w strukturach partii politycznych. Jest wokół nas sporo ludzi aktywnych, działaczy społecznych i gospodarczych, którzy już udowodnili swoją pracą i jej efektami, że wiedzą nie tylko co trzeba w naszym mieście zrobić ale również jak to zrobić i są gotowi wziąć odpowiedzialność za rozwój naszego miasta w swoje ręce. Jednocześnie nie mają ochoty robić karier politycznych i podlegać dyscyplinie partyjnej. Uważamy, że obiecanki ludzi, którym do tej pory nie udało się niczego dla siebie i dla mieszkańców dokonać, są nic nie warte. Tacy potrafią tylko krytykować. Tymczasem nam wszystkim potrzeba skutecznego działania a nie przysłowiowego gadania... POLEMIKĘ Jerzego Hadrysia przeczytasz w całości w e-wydaniu: POD TYM linkiem

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 02.06.2020, 11:59
To niektórzy komentatorzy minusujący krytyczne i neutralne wobec obecnej władzy BBS komentarze, zamiast klepać bez sensu te minusy napiszą nam co takiego wielkiego dla Oławy zrobił bohater artykułu (p. Hadryś) oprócz brania diety co miesiąc przez kilkanaście lat?
Tomek
Tomek 02.06.2020, 08:49
Następny starszy pan ,który niczym nie zabłysnął !!Dziękujemy starszym panom tj.Zielińskiemu i Hadrysiowi!Dajcie szanse młodszym,wykształconym!Wy już nic nowego nie wymyślicie !
kryspin m
kryspin m 01.06.2020, 10:36
"Podstawowym celem działania tych (partyjnych) struktur jest lansowanie swoich ludzi - często bez względu na ich kwalifikacje merytoryczne oraz moralność." - tako rzecze BBS.
M
M 01.06.2020, 09:34
Co ten facet bredzi? Bez problemu można wskazać niespełnione obietnice BBSu złożone przed pierwszą kadencją Frischmanna, a jest już prawie na półmetku drugiej. Już nie mówię o tym, że nie zostanie zrealizowana żadna inwestycja strategiczna co do których Frischmann (jako reprezentant BBS) złożył przed wyborami w 2018 r. Więc o jakim rozwoju on mówi? Że pchają działki deweloperom i są potem zaskoczeniu, że trzeba tam drogę doprowadzić czy kanalizację to to jest rozwój?
Gość
Gość 01.06.2020, 08:47
A to dobre. Pierwszy raz słyszę, że to Pan a nie Burmistrz kieruje Stowarzyszeniem. W mojej ocenie Radny Zieliński ma zupełną rację mówiąc, że przez całe lata rządów BBS obejmowaliście większość ważnych stanowisk i robicie to do chwili obecnej, więc proszę nie tłumaczyć się, zwalając winę na partie polityczne. Natomiast waszą logikę myślenia i szacunek dla pozostałych radnych najlepiej obrazują poranne sesje Rady Miejskiej. Najwyższy czas na zmiany.
Oława
Oława 31.05.2020, 23:55
Nic nie zrobił? Trudno, żeby bez popracia radzących mógł coś zrobić.
Złożył np uchwale dotycząca udzielania bonifikat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów mieszkaniowych. I co? Uchwała nie wyszła od Przewodniczącego od roku.
Marian
Marian 01.06.2020, 11:15
Dlaczego ktoś ma dostać grunt za pół darmo a inny musiał kupić działkę na własnoścć na wolnym rynku? Chcesz wykupić grunt zapłać jego rynkową wartość, a nie liczenie na bonifikatę i darmochę. Tutaj popieram władzę.
K
K 31.05.2020, 23:49
BBSowska sitwie już sie palą palce do pisania po kilka komentarzy dziennie jaki to Pan Jurek mądry i uczciwy...
Winny się tłumaczy, ludzie którzy nie maja nic na sumieniu prą do przodu i nie patrzą za siebie.
Zenek
Zenek 31.05.2020, 21:10
Dostał się Zieliński pierwszy raz do Rady, nie ma w sumie żadnych pomysłów, liczy na forumowiczów, bije pianę, ale w sumie nic dla miasta Oławy nie zrobił ani nawet nie zaproponował. Władza jaka jest to widzimy, ale przynajmniej idzie cały czas do przodu i zmienia to miasto i rozwija.
M
M 01.06.2020, 09:22
Co zatem zrobił Hadryś i czym się zasłużył, bo radnym jest już bodajże którąś z kolei kadencję?
Miro
Miro 31.05.2020, 21:07
Merytorycznie i w sedno.
ol
ol 31.05.2020, 13:39
I kto to mówi?!

Pozostałe