Biegli: - Ślady ugryzień na ciele Małgosi pasują do oskarżonego

  • 02.06.2020, 15:21 (aktualizacja 03.06.2020, 12:47)
  • Jerzy Kamiński
Biegli: - Ślady ugryzień na ciele Małgosi pasują do oskarżonego Ireneusz M.
Zespół poznańskich biegłych w 2018 roku badał ślady ugryzień, jakie sprawca pozostawił na ciele Małgosi. Podczas szczegółowych badań okazało się jednak, że gipsowy model szczęki, który był traktowany jako odcisk Ireneusza M., wcale do niego nie należał, tylko do innego uczestnika tamtej sylwestrowej dyskoteki. Po prostu dowody i ich podpisy zamieniono. Przypomnijmy, że Ireneusza M. wykluczono kiedyś z grona podejrzanych m.in. właśnie na podstawie odcisku szczęki

W skład zespołu biegłych, który jednoznacznie wykluczył także, by ślady na ciele dziewczyny mogły pochodzić od Tomasza Komendy, wchodzą nauczyciele akademiccy, biegły z zakresu identyfikacji człowieka, lekarz stomatolog, specjalista medycyny sądowej, biegły z zakresu inżynierii wirtualnej. Dziś przed sądem dowodzili, że ślady na ciele ofiary mógł pozostawić Ireneusz M. - W wyniku badań śladów ugryzień na ciele ludzkim kategorycznie można wykluczyć udział kogoś, ale potwierdzić czyjś udział już tylko z pewnym prawdopodobieństwem - tłumaczyła przed sądem dr Dorota Lorkiewicz-Muszyńska z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej na UM w Poznaniu. - Nie można wydać opinii kategorycznie pozytywnej, a jedynie kategorycznie negatywną.

To znaczy, że w opinii biegłych kategorycznie można stwierdzić, że np. Tomasz Komenda nie pozostawił tych śladów, ale już Ireneusz M. mógł je zostawić. Nie znaczy to, że na pewno pozostawił, tylko że ślady pozostawione przez sprawcę są zbieżne z tymi, jakie Ireneusz M. pozostawiłby w analogicznej sytuacji.

Biegli porównywali z zabezpieczonymi śladami modele zębów od siedmiu uczestników tamtej dyskoteki i szukali zbieżności. W 6 przypadkach wykluczono zbieżność. Dotyczy to także oskarżonego Norberta Basiury. Biegli dowodzili też, że prawdopodobieństwo, by taki sam układ zębów miały dwie osoby, graniczy z niemożliwością. - Jest znikome - mówili.

Jerzy Kamiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
HugoBoss
HugoBoss 09.06.2020, 18:27
No to dzisiaj na sprawie juz jest pozamiatane Te 2 osoby benda mialy dupcie szlifowana
Podejrzany
Podejrzany 10.06.2020, 00:17
Hugo, ty uwazaj lepiej na swoja ***.
Sprawiedliwa
Sprawiedliwa 06.06.2020, 19:53
no to mamy już w końcu 3 zbrodniarzy!
szkoda, że ten cały Robert L. nie dożył do procesu...
ważne, że Ireneusz M. i Norbert B. pójdą siedzieć!
Podejrzany
Podejrzany 06.06.2020, 22:35
Predzej ty pojdziesz siedzic, a nie Irek i Norbert. Co ty jadasz, ze tak glupio beblasz?
Podejrzany
Podejrzany 03.06.2020, 14:31
Kaminski, czy Ty dobrze slyszales o czym bylo mowione na ostatniej rozprawie o Malgosi?. Tym razem byl tez ktos z gazety wroclawskiej na ostatniej rozprawie, Poczytaj sobie co on uslyszal na tej rozprawie, a ma dobry sluch https://gazetawroclawska.pl/zb… O czym mowili "tak zwani biegli"?

Pozostałe