Spółka jest w dobrej kondycji, ale potrzebuje inwestycji

  • 03.06.2020, 13:37
  • TuOlawa (AH)
Spółka jest w dobrej kondycji, ale potrzebuje inwestycji
Jelcz-Laskowice. Sławomir Kaleta jest nowym prezesem spółki "Jelcz". Jak do niej trafił, jakie ma plany, co zamierza zmienić?

Rada Nadzorcza spółki "Jelcz" po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego powołała 23 kwietnia Sławomira Kaletę na stanowisko prezesa zarządu. Pracę rozpoczął 1 maja. Z komunikatu prasowego dowiedzieliśmy się, że jest absolwentem Akademii Controllingu w Gdańsku i MBA Investment Marketing at the University of Strathclyde Glasgow. Ukończył studia inżynierskie na Politechnice Gdańskiej oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Odbył szereg kursów specjalistycznych z negocjacji, zarządzania, rachunkowości, controllingu, strategii i sprzedaży. Ponadto posiada szerokie doświadczenie w branży samochodowej, logistyce oraz autmotive, a także w obszarze zarządzania, zakupów i sprzedaży oraz logistyce. W swojej karierze kierował wysoce wykwalifikowanymi zespołami i firmami produkcyjnymi, również w środowisku międzynarodowym.

*

- Spółka "Jelcz" jest bardzo istotną firmą z punktu widzenia społeczności lokalnej. Z krótkiej notatki prasowej znamy pana kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Proszę jednak powiedzieć naszym czytelnikom coś więcej o sobie.

- Prywatnie jestem mężem i ojcem czterech córek. Jestem absolwentem studiów magisterskich Politechniki Gdańskiej oraz programu Master of Business Administration, realizowanego przy współpracy University of Strathclyde Glasgow UK z Uniwersytetem Gdańskim. Byłem asystentem naukowo-dydaktycznym na Politechnice Gdańskiej, a potem w Wyższej Szkole Morskiej (obecnie Uniwersytet Morski - przyp.red.), gdzie prowadziłem wykłady. Po krótkim, aczkolwiek ciekawym okresie pracy ze studentami, rozpocząłem pracę w przedsiębiorstwach prywatnych, gdzie na przestrzeni lat przeszedłem całą ścieżkę kariery - od szeregowego pracownika poprzez wyższe szczeble menadżerskie i dyrektorskie. Z branżą motoryzacyjną zetknąłem się osiemnaście lat temu, w 2002 roku. Współpracowałem z wieloma przedsiębiorstwami, zarówno z polskimi, jak znaną wszystkim firmą "Solaris" oraz międzynarodowymi, w tym z największym na świecie dealerem marki Toyota. Odpowiadałem m.in. za zbudowanie od zera prywatnej marki części do pojazdów użytkowych. Doświadczenia zarówno życiowe, jak i te związane stricte z biznesem, zamierzam w pełni wykorzystać w pracy w "Jelczu".

- Kiedy i dlaczego zdecydował się pan kandydować na prezesa spółki "Jelcz"?

- Jakie są obecnie największe problemy spółki? W jakiej jest obecnie kondycji finansowej?

- Jak pan widzi funkcjonowanie spółki "Jelcz"? Jaki ma pan plan na zarządzanie tą firmą? Co chce pan zmienić, co będzie dla pana najważniejsze?

- W ostatnich latach wokół spółki "Jelcz" było wiele polityki. Z relacji pracowników wynika, że podczas jednego z pierwszych spotkań z załogą jednoznacznie odciął pan się od powiązań politycznych. Wciąż jednak dostajemy od czytelników pytania - czy jest pan jakkolwiek związany z Prawem i Sprawiedliwością?

- Dotychczas trzymano się zasady, by nie zatrudniać w spółce obcokrajowców. Czy coś się w tym względzie zmieni?

- Czy spółka "Jelcz" pod pana kierownictwem będzie współpracowała z władzami samorządowymi i czy będzie aktywnie uczestniczyła w życiu mieszkańców?

ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA ZNAJDZIESZ W E_WYDANIU "POWIATOWEJ" - w całości dostępne TUTAJ - Koszt 2.90 zł

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 03.06.2020, 22:58
Taki światowiec a tylko Jelcz widać brakuje spółek dla Dobrej Zmiany.

Pozostałe