Dlaczego warto zdać Certyfikat Kompetencji Zawodowych we Wrocławiu?

  • 10.06.2020, 15:37 (aktualizacja 10.06.2020, 15:44)
  • tuOlawa BS
Dlaczego warto zdać Certyfikat Kompetencji Zawodowych we Wrocławiu?
Hasło Certyfikat Kompetencji Zawodowych przewoźnika zna dziś chyba każdy, kto ma związek z branżą transportową. Dokument ten, wprowadzony przez implementację regulacji unijnych do polskiego systemu prawnego, jest wymagany od osób prowadzących działalność gospodarczą, związaną z przewozem osób lub rzeczy.

Hasło Certyfikat Kompetencji Zawodowych przewoźnika zna dziś chyba każdy, kto ma związek z branżą transportową. Dokument ten, wprowadzony przez implementację regulacji unijnych do polskiego systemu prawnego, jest wymagany od osób prowadzących działalność gospodarczą, związaną z przewozem osób lub rzeczy.

Licencja uprawnia do zarządzania przedsiębiorstwem, potwierdzając, że osoba ją posiadająca ma odpowiednią wiedzę do prowadzenia firmy transportowej. Otrzymanie certyfikatu poprzedza egzamin państwowy, przeprowadzany przez komisję, powołaną przez Instytut Transportu Samochodowego. Przebieg sprawdzianu określony jest przez przepisy, warto więc wcześniej zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom i przygotować się do zdania egzaminu.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym

Jak wspomnieliśmy, Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym jest dokumentem niezbędnym do świadczenia usług przewozowych. Kto powinien go posiadać? Przede wszystkim właściciele firm lub osoby bezpośrednio zarządzające podmiotem. Panuje mylne przekonanie, iż o licencję muszą starać się także zawodowi kierowcy. Nie, ta grupa zawodowa nie jest zobowiązana do zdania egzaminu, chyba że kierowca jest jednocześnie właścicielem firmy transportowej.

Zgodnie z przepisami egzamin przeprowadzany jest w różnych miejscach w kraju. Certyfikat Kompetencji Zawodowych Wrocław to propozycja dla osób, które mieszkają w województwie dolnośląskim lub w jego okolicach. Wystarczy zaznaczyć na wniosku składanym do komisji, iż preferowanym miejscem egzaminu jest Wrocław, a test zostanie przeprowadzony w tym mieście, w terminie wskazanym przez Instytut Transportu Samochodowego.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych kurs

Aby zdać egzamin niezbędne jest gruntowne przygotowanie. Doskonałym rozwiązaniem jest Certyfikat Kompetencji Zawodowych – kurs, który poszerzy posiadaną wiedzę, zgodnie z wymaganiami stawianymi kandydatom. Uczestnikami szkoleń są zarówno osoby początkujące w branży transportowej, jak i przewoźnicy z wieloletnim doświadczeniem. Kursy prowadzone są metodami interaktywnymi, zapewniającymi słuchaczom możliwość rozwiązywania konkretnych problemów, które mogą pojawić się na egzaminie.

Trenerzy, dysponujący wieloletnim doświadczeniem i przygotowaniem merytorycznym, na podstawie autorskich materiałów szkoleniowych precyzyjnie tłumaczą nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Praca na testach oraz praktycznych przykładach pozwala ugruntować i usystematyzować dotychczas posiadane wiadomości. CKZ Coaching organizuje kursy w całej Polsce, dopasowując miejsce ich przeprowadzenia do potrzeb uczestników.

Pozytywnie zdany egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych uprawnia do otrzymania państwowej licencji, niezbędnej przy prowadzeniu działalności transportowej. Przepisy zapewniają możliwość przeprowadzenia sprawdzianu w wielu lokalizacjach w Polsce, co jest znacznym ułatwieniem dla osób ubiegających się o CKZ. Aby właściwie przygotować się do egzaminu, warto skorzystać z kursów, poszerzających zdobyte już wiadomości o zagadnienia, które mogą być przedmiotem państwowego sprawdzianu.

(tekst sponsorowany)

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe