Pasterka w czerwcu?! Jasne!

  • 13.06.2020, 09:21
  • TuOlawa JK
Pasterka w czerwcu?! Jasne!
Bo tu chodzi o Pasterkę w Górach Stołowych, kultowe dla wielu studentów schronisko. Tam zostawiali serce - co widać na zdjęciu. To może być świetna propozycja dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie się wybrać w ostatni dzień długiego weekendu

Góry Stołowe zna każdy. bo to przecież legendarny Szczeliniec, gdzie prędzej czy później musi zawitać każda szkolna wycieczka. Gdy potem po latach próbujemy ponowić znajomość z tymi górami, najczęściej w weekend - często czeka nasz koszmar, bo dojście do Szczelińca zamieniono w lokalne Krupówki, co nigdy nie cieszy, a teraz, w dobie pandemii, niektórych może dodatkowo niepokoić. Dlatego polecamy inne miejsca, np. drogę wokół Szczelińca - trasami niebieską i żółtą, na przemian, spokojnie okrążymy Szczeliniec, a atrakcji na pewno nie zabraknie. Może nie będzie znanych form skalnych (ale je już przecież znamy), za to spokój, cisza, luz na trasie, niecodzienne widoki na Szczeliniec (bo z dołu), a po drodze słynne schronisko Pasterka. Nawet z dziećmi okrążycie te góry w jakieś 3-4 godziny. Uważajcie tylko, aby nie było tuż po deszczu, bo miejscami sporo błota może pokrzyżować plany, a na pewno opóźnić marsz i spowodować nieplanowane pranie. Cóż to jednak wobec satysfakcji z odkrywania nieznanego!

Powodzenia!

Do Karłowa (gdzie najwięcej parkingów) z Oławy dojedziecie autem przez Kłodzko w około 2 godzin.

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe