Dąb spadł na chodnik. Trwa usuwanie drzewa

  • 25.06.2020, 10:06 (aktualizacja 25.06.2020, 10:32)
  • TuOlawa (AH)
Dąb spadł na chodnik. Trwa usuwanie drzewa
Dziś po godzinie 5.00 przy skrzyżowaniu ulic Lipowej i Kutrowskiego złamało się drzewo i spadło na chodnik i ulicę. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Po godzinie 10.00 pracownicy zieleni miejskiej usuwali pocięty pień

Przypomnijmy, że na tym skrzyżowaniu ma być budowane rondo i trzy około 200-letnie dęby znajdujące się tuż przy ogrodzeniu przedszkola mają zostać usunięte. Jeden z nich złamał się dziś rano. W ubiegłym roku, kiedy poinformowano o wycince tych drzew odezwali się mieszkańcy, którzy proponowali, aby rondo trochę przesunąć, ale ocalić drzewa. To jeden z listów do redakcji: - Wycinka takich drzew i zabieranie dzieciom w przedszkolu kawałka parkowej przestrzeni, a w zamian wpychanie im na plac zabaw jednego z najruchliwszych skrzyżowań w mieście, jest dla mnie niezrozumiałe - pisał pod koniec września 2019 mieszkaniec Oławy. - Przedszkole i tak ze względu na swoje położenie ma ciężką sytuację, jeśli chodzi o spaliny i hałas, teraz jednak będzie jeszcze gorzej. Pytam publicznie, gdzie były udostępnione plany ronda dla konsultacji społecznych? Czy ktoś z władz miasta i powiatu pytał mieszkańców, czy godzą się na wycinkę tych pięknych dębów i zmniejszenie terenu przedszkola?

Tak to wyglądało dziś po godzinie 5.00

A tak po godzinie 10.00

 

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadek
Tadek 25.06.2020, 13:39
Drzewo wyglądało na zdrowe ale jak się spojrzy na korzeń to cały jest zgnity, wyskoczył jak zapałka. Ciekaw jestem kto oceniłby stan tego drzewa jak miał ukryte w sobie wady. Trzeba by było przeciąć go na pół żeby dowiedzieć się, że jest zgnite w środku.
deg
deg 25.06.2020, 14:07
Zajmują się tym specjaliści i oni oceniają ale to kosztuje. Nie żałujemy pięniędzy z budżetu na pierdoły a w ważne sprawach lekceważymy. Opieramy się na "ekspercie" z UM po technikum leśnym. A ten wszystko wycina.
J23
J23 25.06.2020, 13:55
te dendrolog, a o tomografie akustycznym nie słyszał?
istnieją bezinwazyjne metody badania drzew
gość
gość 25.06.2020, 13:23
A może ktoś specjalnie coś wlał?,że drzewo tak zdrowo wyglądające nagle się załamało, aby usunąć. Nie było widać od lat nawet usychających gałęzi. Ktoś rzucił pomysł przedwyborczy o rondzie nie myśląc,że dojdzie do zatruwania środowiska i narażania dzieci na różne choroby spowodowane spalinami jak i ogromnym hałasem.Widocznie Ci którzy nie mają dzieci w tym przedszkolu są obojętni. Dziwi mnie fakt,że rodzice tych dzieci uczęszczających do tego przedszkola są bierni jak i dyrekcja czy przedszkolanki nie podnieśli głośno tego problemu.
Również naszej oławskiej władzy jak widać nie zależy na bezpieczeństwo i zdrowiu naszych najmłodszych oławian i akceptują taki stan,.
olaf
olaf 25.06.2020, 10:46
Czy ktoś w naszym mieście robił inwentaryzację starych drzew?! Czy oceniono stan zdrowotny tych drzew? NIE ! Dopiero jak się przewróci to krzyk. A można takie drzewa leczyć, ale urzędnikom szkoda czasu na takie rzeczy. Lepiej nasadzić nowe, karzełkowate niby-drzewa i ok.
Tadek
Tadek 26.06.2020, 09:14
Antybiotyki się drzewom podaje? Ciekawa teoria.
Jak by stosować prewencję to 50% drzew z miasta trzeba by wyciąć.
To tak jak ze starym człowiekiem, nigdy nie wiadomo kiedy umrze, a czasami żyje ponad 100 lat.

Pozostałe