Integruje imigrantów, chce wspierać NGO

  • 27.06.2020, 08:58
  • TuOlawa (AH)
Integruje imigrantów, chce wspierać NGO arch. prywatne Błażej Zająca Błażej Zając
Nasz człowiek Błażej Zając - prezes stowarzyszenia "Porozumienie Wschód-Zachód", kandyduje do Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego - społecznego organu konsultacyjno-opiniodawczego, działającego przy marszałku województwa dolnośląskiego

Członkowie Rady wybierani są na trzyletnią kadencję 2020-2023, przez przedstawicieli organizacji pozarządowych. W gronie 18 zgłoszonych kandydatów wieloletni mieszkaniec podoławskiej Gaci jest jedynym reprezentantem NGO z powiatu oławskiego.   

- Chciałbym godnie i odpowiedzialnie reprezentować wszystkie organizacje, których władze  oddadzą na mnie swój głos, a w szczególności te działające w bliskich mi i mojemu stowarzyszeniu obszarach, czyli w edukacji, kulturze i nauce oraz w wymianie międzynarodowej i międzykulturowej - mówi Błażej Zając. - Będę aktywnie wspierał integrację środowiska imigrantów z polską społecznością, wzmacniał tożsamość narodową i kulturową oraz promował postawy patriotyczne w społeczeństwie. Będę działał na rzecz młodzieży, seniorów, mniejszości narodowych i etnicznych. Będę popierał wszelkie pożyteczne inicjatywy z zakresu sportu, ochrony przyrody i środowiska naturalnego. Zajmę się integracją międzypokoleniową, rozwojem obszarów wiejskich, promocją Dolnego Śląska, a także realizacją różnorodnych działań  o charakterze międzynarodowym. Bezpośrednio po wyborach zorganizuję w Domu Przyjaźni Narodów we Wrocławiu spotkanie dla przedstawicieli wszystkich organizacji, które oddały na mnie głos. Chciałbym wysłuchać i omówić wszystkie propozycje spraw do przekazania w czasie prac Rady, a także zaprosić organizacje pozarządowe do stałej współpracy. Chciałbym, aby podobne spotkania odbywały się cyklicznie - w tym celu Stowarzyszenie "Porozumienie Wschód - Zachód" udostępni salę konferencyjną i przestrzeń Domu Przyjaźni Narodów we Wrocławiu dla organizacji regularnych spotkań, dyskusji oraz możliwości integracji i wzajemnego poznania się organizacji pozarządowych. Deklaruję, że w czasie całej kadencji Rady będę dostępny w biurze naszego stowarzyszenia dla wszystkich organizacji pozarządowych, które chciałyby, abym ich głos przekazał Dolnośląskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego, w skład której wchodzić będą także reprezentanci Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Wojewody Dolnośląskiego.

Głosowanie odbywa się poprzez specjalny formularz, który najpóźniej do 29 czerwca musi trafić do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Błażej Zając podpowiada, że najlepiej wysłać scan podpisanej karty do głosowania w formacie PDF, na adres mailowy [email protected] wraz z kopią "do wiadomości" na adres [email protected], co pozwoli zweryfikować poprawność oddanego głosu. Wypełniony i podpisany formularz można także dostarczyć najpóźniej do 28 czerwca do Biura Stowarzyszenia "Porozumienie Wschód - Zachód", przy ul. Jarnołtowskiej 5 we Wrocławiu.

Kartę do głosowania można pobrać ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, z zakładki "Organizacje pozarządowe" lub otrzymać od kandydata zarejestrowanego w wyborach. Aby głos był ważny, na karcie do głosowania należy umieścić datę, pieczęć organizacji oraz podpisy osób uprawnionych do reprezentowania organizacji.

- W celu ułatwienia oddania głosu, możemy odebrać osobiście podpisaną kartę do głosowania od każdej organizacji, która zechce oddać na mnie swój głos, z terenu Wrocławia lub najbliższej okolicy, do niedzieli 28 czerwca 2020,w dowolnym miejscu we Wrocławiu -  deklaruje Błażej Zając. - Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny, pod numerami 71-377-45-35 lub 695-912-250, codziennie w godzinach od 10.30 do 19.00.

Kim jest Błażej Zając?

Urodził się w 1988 roku w Oleśnicy, ale od dzieciństwa przez ponad 20 lat mieszkał w gminie Oława. Po ukończeniu liceum w Oławie, rozpoczął studia we Wrocławiu na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, które ukończył w 2012 roku z tytułem magistra. Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Porozumienie Wschód-Zachód". W ramach międzynarodowych programów stypendialnych studiował dodatkowo kierunki prawnicze oraz odbywał staże naukowe na uniwersytetach w Kazachstanie (Aktau) oraz na Syberii (Irkuck i Jakuck). Publikował artykuły naukowe z zakresu polskiego i zagranicznego migracyjnego. W 2011 odbył trzymiesięczny staż na Malcie w organizacji pozarządowej, pracującej z migrantami z całego świata. Ukończył także międzynarodowe kursy i szkolenia w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Tunezji, Omanie, Szwecji, Estonii, Belgii, we Francji i na Węgrzech.

Od 2003 roku jest związany z dolnośląskimi organizacjami pozarządowymi. Był współorganizatorem kilkudziesięciu projektów i kilkuset wydarzeń o charakterze międzynarodowym. Od 2014 kieruje Domem Przyjaźni Narodów we Wrocławiu - międzynarodowym ośrodkiem edukacyjnym i kulturalnym, położonym na terenie wrocławskiego osiedla Jerzmanowo. Jest także dyrektorem Szkoły Języka i Kultury Polskiej "Polonus" we Wrocławiu - placówki edukacyjnej, kształcącej cudzoziemców z ponad 20 krajów Europy Wschodniej i Azji.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe