Jubileuszowy Biblos. To już jest koniec...

  • 27.06.2020, 10:38
  • Redakcja Olimpii
Jubileuszowy Biblos. To już jest koniec...
Uroczystą galą wręczenia nagród zakończył się XV Powiatowy Konkurs Biblijny BIBLOS. Gala miała miejsce 18.06 br. w kościele śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie. Ks. dziekan Janusz Gorczyca połączył ją z uroczystą Mszą dziękczynną za organizatorów oraz wszystkich uczestników i darczyńców konkursu.

-Tegoroczna, jubileuszowa edycja konkursu, była ostatnią – oświadczyła w imieniu organizatorów Barbara Turczynowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie. –Do rezygnacji z kolejnych edycji zmusiła nas reforma oświaty i związane z nią ruchy kadrowe.

Przebieg jubileuszowego finału był niezwykły. Ponieważ ten planowany na 11.03 został odwołany z powodu zawieszenia zajęć w szkołach w związku z epidemią koronawirusa, zastąpiono go finałem online. W ten sposób wyłoniono laureatów i finalistów, wśród których znalazły się drużyny: I miejsce – SP nr 3 im. Orląt Lwowskich w Oławie, II miejsce – SP im. Polskich Noblistów w Oławie, III miejsce – SP im. Jana Pawła II w Domaniowie, IV miejsce – SP nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie, V miejsce – SP im. A.Mickiewicza w Wierzbnie. I miejsce indywidualnie przyznano Emilii Zychowicz, uczennicy SP nr 6 w Oławie.

Wręczenia pamiątkowych statuetek, dyplomów i nagród dokonali – ks. dziekan Janusz Gorczyca, burmistrz Tomasz Frischmann oraz dyr. Barbara Turczynowska.

Za ufundowanie nagród organizatorzy konkursu serdecznie dziękują darczyńcom: parafiom NMP Matki Pocieszenia i śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie, UM w Oławie, Radom Rodziców SP nr 6 w Oławie i SP w Wierzbnie oraz właścicielom oławskiej kawiarni „CafeMania”. Równie serdecznie organizatorzy dziękują za piętnastoletnie wsparcie medialne „Gazecie Powiatowej – Wiadomości Oławskie”, Oławskiej Telewizji Kablowej i biuletynowi „Głos Apostołów”.

Redakcja Olimpii

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zoska
Zoska 28.06.2020, 07:53
A gdzie zasady bezpieczeństwa???Przykre , że osoby dorosłe dają zły przykład...Po co było TO zdalne nauczanie???Nietypowe zakończenie roku???A może TO wszystko to fikcja???Już nic nie rozumie...

Pozostałe