Odra znów w górę

  • 29.06.2020, 09:36 (aktualizacja 29.06.2020, 13:09)
  • TuOlawa (AH)
Odra znów w górę
Gwałtowne burze i opady spowodowały, że od 27 czerwca Odra znów idzie w górę. Na naszym terenie obowiązuje 2 stopień zagrożenia - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Komunikat IMGiW obowiązuje od dziś od godziny 9.00 do 30 czerwca do godziny 9.00. Dziś po godzinie 9.00 stan Odry w Oławie wynosił 567 cm - stan alarmowy został przekroczony o 7 cm. Trend jest rosnący.

Ostrzeżenie hydrologiczne:

wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

stopień: 2
prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: W związku z występującymi i prognozowanymi opadami deszczu, miejscami silnego deszczu z burzami lub burzami, w warunkach nasycenia gruntu wodą, stany wody będą podnosić się, miejscami gwałtownie, w strefie wody wysokiej, powyżej stanów ostrzegawczych, szczególnie w zlewniach Kaczawy, Bystrzycy, Ślęzy, Oławy, Nysy Kłodzkiej, Osobłogi oraz w zlewniach dopływów górnej Odry. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany alarmowe, szczególnie w zlewni Nysy Kłodzkiej.

***

Źródło imgw.pl

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe