Na co zwracać uwagę przy wyborze domku ogrodowego?

  • 29.06.2020, 10:13
  • tuOlawa BS
Na co zwracać uwagę przy wyborze domku ogrodowego?
Domki z drewna z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Tendencja wydaje się trwała a eksperci wskazują, iż rosnąca popularność takich rozwiązań, jak domki ogrodowe może oznaczać istotne zmiany jeżeli chodzi o nasze preferencje odnośnie spędzania czasu wolnego. Regularne wyjazdy np. zagranicę oczywiście nadal cieszą się popularnością, jednak coraz więcej z nas woli przynajmniej od czasu do czasu spędzić weekend po prostu poza miastem, najlepiej we własnym domku.

Rosnąca popularność konstrukcji mieszkalnych z drewna może jednak oznaczać dla klienta również pewne trudności. Chodzi mianowicie o kryteria wyboru najlepszej oferty domków z drewna, a trzeba przypomnieć, że ofert jest coraz więcej. Czym więc należy się kierować i na co zwracać uwagę wybierając domki drewniane? Na nasze pytania zgodził się odpowiedzieć Pan Przemysław Balcewicz, czyli prezes firmy Eko Architektura będącej od lat wiodącym producentem domków z drewna na polskim rynku.

Czym należy się kierować wybierając domki ogrodowe?

Nasze pierwsze pytanie do Pana Przemysława Balcewicza dotyczyło najbardziej ogólnych kryteriów wyboru domku z drewna. Prezes Eko Architektury wyjaśnia: Przede wszystkim, bardzo dziękuję za zaproszenie do wywiadu. Odnosząc się natomiast już do Państwa pytania, z całą pewnością głównym kryterium nie powinna być cena. Niestety, firmy oferujące konstrukcje z drewna po pozornie atrakcyjnych cenach, często nie prezentują najwyższego poziomu jeżeli chodzi o standardy technologiczne. W ten sposób w krótkim czasie domek może wymagać remontów lub poprawek, przez co oszczędność klienta okazuje się jedynie pozorna. Kolejne ważne faktory to rzecz jasna jakość energetyczna, jakość drewna oraz standard technologii zastosowanych w zakresie ochrony konstrukcji przed wpływem czynników atmosferycznych. Co bardzo ważne, żaden z tych czynników nie jest faktorem prymarnym, tj. bardziej istotnym od pozostałych. Oznacza to, że nie można w żaden sposób "zrekompensować" np. gorszej jakości drewna poprzez wysoki standard izolacji cieplnej.

Bardzo zaciekawiło nas to, co powiedział Prezes Przemysław Balcewicz. Wynika z tego, że wybór domku z drewna zawsze musi uwzględniać przede wszystkim trzy rzeczy:

  • 1. Izolację cieplną i klasę energetyczną
  • 2. Jakość drewna
  • 3. Standard ochrony konstrukcji przed wpływem czynników atmosferycznych

Co więcej, jak mówi Pan Przemysław Balcewicz, każdy z tych czynników jest tak samo ważny. Musimy się z tym zgodzić, jednak to jeszcze bynajmniej nie koniec naszych pytań do prezesa firmy Eko Architektura.

Dlaczego izolacja cieplna i klasa energetyczna są tak ważne?

Nasze kolejne pytanie do Pana Przemysława Balcewicza dotyczy znaczenia klasy energetycznej oraz izolacji cieplnej. Dlaczego właściwie te czynniki są aż tak ważne? Czy nie wystarczy, że domki ogrodowe zostaną wykonane z wysokiej jakości drewna, które zostanie dobrze zabezpieczone? Prezes Eko Architektury odpowiada: Cieszę się, że zadali Państwo to pytanie. Faktycznie, klienci często są przekonani, że szeroko rozumiana izolacja cieplna ma znaczenie raczej drugorzędne, ponieważ w razie potrzeby domek zawsze będzie można "dogrzać". W rzeczywistości jednak klasa energetyczna domku wpływa także po prostu na odporność konstrukcji. Zbyt niskie temperatury wewnątrz, wilgoć, przedostawanie się zimna do wnętrza domku- to wszystko może sprzyjać szybszemu zużywaniu się konstrukcji. Ponadto, odpowiednio wysoka klasa energetyczna to również mniejsze rachunki a także, rzecz jasna, ochrona środowiska.

Ponownie pozostaje nam jedynie zgodzić się z tym, co mówi Pan Przemysław Balcewicz. Teraz rozumiemy już, że wybór domku z drewna wcale nie jest kwestią tak banalną, jak może się to wydawać. Bardzo dziękujemy prezesowi Eko Architektury za to, że przyjął nasze zaproszenie a także udzielił nam klarownych i wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe