Rośnie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

  • 29.06.2020, 20:22 (aktualizacja 29.06.2020, 20:32)
  • Źródło: Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wojewoda dolnośląski
Rośnie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki
- Na Dolnym Śląsku mamy najwięcej zabytków w całej Polsce - mówi Marszałek dolnośląski Cezary Przybylski. - Wykorzystujemy ten ogromny potencjał tworząc kolejne szlaki turystyczne, prowadzące do naszego historycznego dziedzictwa

Dziś marszałek wziął udział w spotkaniu w Muzeum Techniki Rolniczej  w Piotrowicach Świdnickich, podczas którego 20 dolnośląskich obiektów podpisało porozumienie z Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Efektem porozumienia będzie powstanie Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki. Obiekty dziedzictwa przemysłowego i technicznego, np. kopalnie, młyny, huty czy kolej wąskotorowa, tworzyć będą razem ofertę promocyjną. Wspólne działanie umożliwi przedsiębiorcom rozwijanie swojego biznesu, a zwiedzającym zaproponuje atrakcyjny, kompletny produkt turystyczny.
Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki powstaje po to, aby pokazać, jak wiele wspaniałych obiektów techniki znajduje się na Dolnym Śląsku.

Kto już jest "na szlaku"?
* Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój
* Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim
* Elektrownia Wodna Wrocław I
* Młyn Gospodarczy w Siedlimowicach
* Wieża Nadszybowa Teresa w Wałbrzychu wraz z Muzeum Motoryzacji
* Gazownia Sobótka
* Most Kolejowy w Pilchowicach

Pomysł Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki jest inicjatywą Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska

i Urzędu Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, którzy to zebrali część najlepiej zachowanych i ważnych dla historii Dolnego Śląska obiektów i umieścili je na jednej mapie: mapazabytkow.pl
Źródło: Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wojewoda dolnośląski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe