Oława w kadrach fanów Depeche Mode. Jest kolejny teledysk!

  • 05.07.2020, 09:05 (aktualizacja 05.07.2020, 16:03)
  • Źródło: https://www.facebook.com/GolebskiMaszynskiWelyczko/
Oława w kadrach fanów Depeche Mode. Jest kolejny teledysk! Screen z YouTube
Fani Depeche Mode w sobotę opublikowali kolejny klip. Tym razem do POLICY OF TRUTH

Premiera była wczoraj o godzinie 20.00. Klip pojawił się na FB oraz YouTube  i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. TELEDYSK PONIŻEJ oraz opis od reżysera klipu

"W Oławie rozwija się historia, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Realizator klipu, Marek Jarmułowicz, tak opisuje to, w czym bierze udział.
"Teledysk powstał przy współpracy Gołębski Maszyński Wełyczko play Depeche Mode z grupą oławskich fanów, którzy od ponad dwudziestu lat tworzą zgraną ekipę w ramach fan clubu Depeche Mode. Ekipa trzyma się razem prawie zawsze i większość imprez oraz wydarzeń w swoim życiu przeżywa wspólnie. Jest to bardzo hermetyczne towarzystwo będące ważną składową na mapie polskiej subkultury DM, do której niełatwo dołączyć.Krótko mówiąc, zarówno w Oławie, jak i w całej Polsce, nie wydarza się nic związanego z Depeche Mode o czym oławscy fani by nie wiedzieli.
Nagle w ich mieście pojawia się Zespół, który w świetnym stylu nagrywa cover album, jednej z najlepszych płyt Depeche - Violator. Album ten zostaje przyjęty z entuzjazmem przez wszystkich członków miejscowego fan clubu. Oławska Ekipa chętnie przyłącza się do promocji coverów nagrywając wideo do "Blue Dress". Idąc za ciosem popularności pierwszego klipu, na warsztat trafił utwór "Policy Of Truth".
W klipie występuje męska część Ekipy, a dokładniej nawiązując do liczby składu osobowego za czasów świetności DM, czterech najstarszych oławskich fanów.

Wideo ukazane jest w posępnych kadrach, w czerni i bieli, nawiązując stylistyką do teledysków DM z przełomu lat 80/90. Scenerią pozostała Oława, która świetnie sprawdza się w roli miasta „Depeszy”, a główne sceny filmowane są w Bar Sami Swoi .
Oławscy fani upodobali sobie ten bar do świętowania swoich większych wydarzeń, gdyż jego właścicielem jest również miłośnik Depeche Mode - Robert, który lubi imprezy okraszone głośnym śpiewem refrenów jak „reach out and touch faith” czy „moved by a higher love”
Akcja ukazuje metaforę „starych bywalców”, „młodych zaangażowanych” oraz łącznika, którym był Kris DM Kołtonowski – w teledysku Kris spaja cały scenariusz pomiędzy Ekipą i muzykami, a w rzeczywistości to on był osobą, która zapoznała zespół z oławskimi fanami.

Smaku dodaje fakt, że wideo nakręcone do "Policy Of Truth" w zamyśle miało być pierwszą częścią historii mogącej mieć kontynuację w kolejnym klipie (fani znają już jej zakończenie i chętnie się nim podzielą), który mógłby powstać przy okazji dalszej współpracy Ekipy z Zespołem. Tym razem udział wzięliby wszyscy członkowie FC DM Oława. Jak będzie? Zobaczymy! "

30 lipca 2020 roku w Vertigo Jazz Club & Restaurant we Wrocławiu odbędzie się specjalny koncert przygotowywany przez fanów DM. POTRÓJNA ROCZNICA! 30-lecie płyty "Violator", 35-lecie pierwszego koncertu DM w Polsce i umownego wybuchu "depeszomanii" oraz 40-lecia działalności Depeche Mode.


GMW play Depeche Mode "Policy of Truth"
słowa i muzyka Martin L. Gore
aranżacja, instrumenty klawiszowe, mix, wokal Waldemar Maszyński
gitary Marcin Wełyczko
wokal Leci Gołąb - Paweł Gołębski
Źródło: https://www.facebook.com/GolebskiMaszynskiWelyczko/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe