Festiwal ognia, hip-hop, kubańskie rytmy. Co jeszcze? Te wydarzenia będą w Oławie!

  • 06.07.2020, 14:01 (aktualizacja 06.07.2020, 14:10)
  • Źródło: Centrum Sztuki w Oławie www.facebook.com/kultura.olawa
Festiwal ognia, hip-hop, kubańskie rytmy. Co jeszcze? Te wydarzenia będą w Oławie!
KONKURS NA MINIGRANTY KULTURALNE ROZSTRZYGNIĘTY

Centrum Sztuki w Oławie we współpracy z Urzędem Miejskim (Miasto Oława) w Oławie sfinansuje 5 projektów, które będą realizowane podczas wakacji na przestrzeni od 23 lipca do 29 sierpnia. Z uwagi na atrakcyjność i ilość nadesłanych prac (11 wniosków, w tym 1 nie był rozpatrywany, ponieważ wpłynął po wyznaczonym terminie) wybrano 5 pomysłów na wydarzenia rekreacyjno-kulturalne.
Co je wyróżnia? Każdy jest inny, interesujący i artystycznie zróżnicowany oraz skierowany do różnych odbiorców
W najbliższym czasie podamy szczegółowy kalendarz wydarzeń, a poniżej lista zwycięzców według dat realizacji wydarzeń:

👉 „KONCERTY MOBILNE 2020. FIESTA KUBANA” - Fundacji Angelus (V Records) - (kwota dofinansowania: 4.500 zł brutto), miejsce realizacji - Plac na Młyńskiej, data 23.07.
Koncert w wykonaniu zespołu Cuban Latin Jazz, założonego przez rodowitego Kubańczyka - Rolanda Abreu, nada letniej aurze południowego smaczku. Niezależnie od wieku, przy tej muzyce każdy może uruchomić swoje ciało i rozwibrować struny głosowe - bo będzie ku temu doskonała okazja, a zespół właśnie do takiej aktywności zachęci, przy dźwiękach kubańskiej, rytmicznej i melodyjnej muzyki!

👉 Festiwal historii i ognia w Oławie - Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych w Opolu, filia w Brzegu (kwota dofinansowania: 6.000 zł brutto), miejsce realizacji: Rynek Miejski i Park Miejski przy PKP, data 31.07 oraz 22 i 23.08.
Cykl trzech imprez o charakterze artystyczno-historyczno-rekonstrukcyjnym, podczas których przeniesiemy się w przeszłość, do czasów naszej wczesnej państwowości. Na własnej skórze będziemy mogli doświadczyć "uroków" średniowiecznego życia. Dzieci, jak i dorośli, będą mogli postrzelać z łuku, zobaczyć jak Tatarzy na Oławę najechali (nawiązanie do faktu historycznego z 1241 roku), a także podziwiać widowiskowe show Teatru Ognia WIWERN.

👉 Spotkanie muzyczne „Kilka czułości” - Anna Kamińska wraz z zespołem (kwota dofinansowania: 2.850 zł brutto), miejsce realizacji - Park Miejski przy PKP, data 7.08.
W kameralnej i klimatycznej atmosferze letniego wieczoru, na kocyku i podusi, zostaniemy obdarowani "Kilkoma czułościami" dźwięków autorskiej muzyki i śpiewu Anny Kamińskiej z towarzyszącym jej zespołem. Ze sceny w Parku Miejskim popłyną melancholijne melodie i szczere słowa o miłości.

👉 „Hip Hop Reunion” - 2 Face Events Kamil Kaczmarek (kwota dofinansowania: 7.000 zł brutto); miejsce realizacji - Plac na Młyńskiej (+boisko Orlik przy SP 2), data 9.08.
Propozycja kierowana do młodych miłośników kultury Hip Hop - impreza o interdyscyplinarnym charakterze. Wydarzenie połączy w sobie sztuki: muzykę Hip-Hop z warsztatami DJ-ingu (odważni niech wskakują na Open MIC), taniec Breakdance (z warsztatami), graffiti (także z warsztatami), oraz sport - zawody Streetball. A jeśli ktoś chciałby podkręcić swój letni image - czemu nie? - niech sobie da dreda na włosach skręcić. Albo dwa! To wszystko będzie możliwe podczas "Hip Hop Reunion"!

👉 „Rodzinne podchody” - ARTY PARTY Edyta Wasiak (kwota dofinansowania: 7.000 zł brutto); miejsce realizacji - Park Miejski przy PKP, data 29.08.
Impreza o charakterze familijnym; z uwagi na aspekt organizacyjny imprezy, zalecana jest internetowa rejestracja uczestników. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, do zabawy w podchody, a przez to do bliższego poznania ciekawych zakamarków naszego pięknego Miasta. Wydarzenie okraszone będzie dawką świetnej zabawy przy barwnych animacjach (np. malowanie twarzy, tańce, zabawy, konkurencje familijne itp.). Wyśmienita rozrywka i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu - gwarantowane!

Źródło: Centrum Sztuki w Oławie www.facebook.com/kultura.olawa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe