Oława już odkomarza! Gdzie?

  • 07.07.2020, 15:28 (aktualizacja 08.07.2020, 13:27)
  • TuOlawa (AH)
Oława już odkomarza! Gdzie?
Dobra informacja dla mieszkańców, którzy mają dość komarów. Wczoraj zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim o odkomarzanie. Mamy odpowiedź

- Informuję, że akcją odkomarzania mogą być objęte wyłącznie tereny publiczne - mówi Katarzyna Bielec, zastępca naczelnika z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska w UM OŁAWA. - W chwili obecnej usługa wykonywana jest naziemną metodą biologiczną i objęte są nią tereny, na których wystąpiły lokalne zastoiny wodne lub znajdują się zamknięte zbiorniki wodne, w których rozwijają się larwy komarów.

Które to rejony? Chodzi między innymi o Żeromskiego - okolice stadionu, Nowy Otok - stawy, Lipowa za boiskiem, Zwierzyniec Duży - tzw. Piaski oraz poldery. - Dzięki takim działaniom zmniejszona jest do minimum możliwość namnażania się populacji komara - wyjaśnia Bielec. - Ponadto w połowie bieżącego tygodnia zaplanowane jest rozpoczęcie odkomarzania naziemną metodą chemiczną, które ma na celu likwidację osobników dorosłych i zostaną objęte nią tereny - ul. Bażantowa okolice boiska, ul. Zwierzyniec Duży "Piaski" wraz z terenem zielonym przy mostach, tereny zielone przy ul. 11 Listopada tzw. Miasteczko Ruchu Drogowego, poldery, Park Miejski w tym stawy czy skwery.  Ponadto Gmina Miasto Oława zawarła umowę  na wykonie odkomarzania metodą agrolotniczą, której rozpoczęcie przewidziane jest w momencie ustabilizowania się lustra wody na rzekach Odrze i Oławie.  

CO Z GMINĄ OŁAWA? Więcej: https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/20173,olawa-juz-zaczela-odkomarzanie-kiedy-to-zrobi-gmina-olawa

 

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
robert
robert 08.07.2020, 16:02
wyrzucanie pieniędzy w błoto. wytrute komary na terenie miejskim natychmiast beda zastąpione komarami za miedzy. Mam też nadzieje ze na ten cel pójdą środki finansowe wyłacznie od podatników z terenu miejskiego tylko jak to zrobi wladza jak wyodrębni środki od tych z terenow gminnych a od tych z terenów prywatnych .
Gościu
Gościu 08.07.2020, 11:16
Ludzie nie dajcie się mamić władzy. Odkomarzanie to bujda na kółkach. Zamiast środka na komary rozpylane są środki chemiczne które wnikają do naszych organizmów aby za pomocą masztów 5G wielkie koncerny mogły nas inwigilować na każdym kroku. Te same środki chcą nam wstrzyknąć jako szczepionka na korona wirusa. Włączcie myślenie!
MASZT 5G 130% MOCY
MASZT 5G 130% MOCY 08.07.2020, 12:27
kup zapas folii śniadaniowej na czapki
Antonina
Antonina 08.07.2020, 10:25
Jak zawsze... Odkomarzanie naziemne nic nie da! Za późno. Nie stwarzajcie pozorów, że coś robicie. Kupcie lepiej dzieciom zabawki,wiekszy pożytek z tego będzie.
Goścu
Goścu 07.07.2020, 17:11
Tak jak zwykle Oława, bo przecież inne wioski podatków nie płacą to niech ich komary zeżrą!!!
M
M 08.07.2020, 07:29
mieszkańcy miasta płacą do miasta, a mieszkańcy gminy ("wiosek") płacą do gminy.
Jest gmina miejska Miasto Oława i gmina wiejska Gmina Oława. Skoro od wielu lat w gminie nie było odkomarzania to trzeba było wybrać innego wójta i innych radnych (tym bardziej, że dotychczasowy tak czy siak nie mógł sprawować tego urzędu). Ewentualnie zwołać referendum, odwołać wójta i wybrać takiego, który będzie odkomarzał.
To trochę tak jakby pić wodę mineralną z jednej butelki i przy każdej kolejnej szklance oczekiwać innego smaku.
Gosc
Gosc 07.07.2020, 15:50
Dobrze byloby jeszcze podac termin odkomarzania z gory żeby ludzie pod opryskiem nie chodzili.

Pozostałe