Miasto reaguje na plakaty. Co na to członek PiS?

  • 09.07.2020, 12:54 (aktualizacja 09.07.2020, 13:00)
  • TuOlawa (AH)
Miasto reaguje na plakaty. Co na to członek PiS?
Od wczoraj zasypujecie nas zdjęciami plakatów wyborczych, które są dosłownie wszędzie. Nawet na drzewach...

Dziś rano pytania w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Oławie. Reakcja była szybka, otrzymaliśmy odpowiedź, że na terenach należących do miasta plakaty zostały powieszone nielegalnie, miasto nie wydawało na to zgody. Już kilka tygodni temu informowano, że burmistrz wyznaczył słupy ogłoszeniowe na ogłoszenia komitetów wyborczych. - Reagujemy na takie sygnały. Sprawę zgłaszamy do pełnomocnika PiS w Oławie, aby natychmiast usunięto plakaty i banery z terenów miejskich - mówi Lilla Rzadkowska, sekretarz UM OŁAWA. - Poinformowaliśmy również Zarząd Dróg Miejskich i Zieleni, aby w miarę możliwości sprawdzono miejsca, w których mogą znajdować się plakaty.

Pytania w sprawie nielegalnych plakatów wysłaliśmy też do Straży Miejskiej, czekamy na odpowiedź. Zadzwoniliśmy również na policję, ale tutaj nie było oficjalnych zgłoszeń w tej sprawie.

O banery zapytaliśmy Mariusza Łuczkiewicza, członka lokalnego komitetu Prawa i Sprawiedliwości, który -  jak mówi - przy organizacji wyborów prezydenckich na terenie Oławy odpowiedzialny jest tylko za członków komisji i mężów zaufania. Nie ma nic wspólnego z wieszaniem banerów wyborczych na terenie miasta. Dodaje przy tym, że w komitecie nie ma jednej konkretnej osoby za to odpowiedzialnej. Osoby, które mają ochotę powiesić plakat wyborczy na swoim terenie, mogą się zgłosić do komitetu i taki baner otrzymają. Kto i gdzie rzeczywiście powiesi baner czy plakat wyborczy, nikt nie kontroluje.  W komitecie nie ma też jednej konkretnej osoby, która to nadzoruje i byłaby za to odpowiedzialna.  

Na redakcyjną skrzynkę napisała też radna Anna Leszczyńska, biorąca udział w prowadzeniu kampanii Rafała Trzaskowskiego. - Czy ktoś z kierownictwa PIS np. starosta Zdzisław Brezdeń lub radni PIS: Łukasz Kotapski, Józef Urbańczyk czy Maciej Gwiazdowicz jakkolwiek zareagowali na łamanie prawa i niszczenie przyrody? Rozumiem, że mogą się tłumaczyć niewiedzą (w co nie wierzę), jednak w ramach zasady przyzwoitości powinni je natychmiast usunąć. Samorządowcy PiS pozwalając, aby plakaty szpeciły i niszczyły drzewa, pozwalają i co więcej godzą się na łamanie prawa!!! A ponieważ sprawa została opisana na Państwa stronie i jest szeroko komentowana przez Mieszkańców naszego powiatu, wierzę, że władze PiS chcą ją wyjaśnić.

Zdjęcia plakatów przesłane przez czytelników zamieściliśmy tutaj: https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/20176,co-z-tymi-plakatami

(WK)/(AH)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 TW
TW 10.07.2020, 10:24
Czy palety z T na ul.Kutrowskiego,Iwaszkiewicza,Chrobrego...mogą być?Co na to członki?
alina
alina 10.07.2020, 12:55
Nie moga Ale nikt z PiS ani z ich zwolenników nie będzie niszczył cudzego mienia . Inna kultura i cywilizacja.
Niezależny
Niezależny 09.07.2020, 23:01
Osobą ktore to postawiły daję czas do jutra. Jesli plakaty nie znikną do 12 sam je usunę skoro miasto nie potrafi bronic wlasnego terenu. Jutro do 12.
alina
alina 10.07.2020, 12:57
Ponieważ wiele plakatów PAD zostało zniszczonych/dzisiaj widziałam/ zgłaszam Ciebie do odpowiednich służb jako sprawcą
anonim
anonim 09.07.2020, 20:50
Ale wszyscy wiemy kto za to odpowiada więc po co ten szum. Przyjechały wsiowe głupki i myślą że zrobili dobrze a że to wiejskie prymitywne głupki którzy za piwo zrobią wszystko to nie przejmują się gdzie wieszają. Prymitywny mocodawca którego wszyscy kojarzą, zbierali w tamtym roku podpisy na cmentarzach za referendum w gminie. Jednak ta głupia akcja nie ma nic wspólnego z oławskim PIS. Po prostu Brezdeń nie powinien pozwalać rozdawać plakatów i bannerów panu ze sklepu metalowego
kierowca
kierowca 09.07.2020, 18:42
Plakaty wieszali ludzie Kościelaka, mieli żółte kamizelki z Napisem "Kościelak"!
Boniek
Boniek 09.07.2020, 16:47
A uschłe kikuty drzew posadzone przez nowoczesnych a teraz PO w parku miejskim nie szpecą? Wybory miną, to i plakaty znikną. A kikuty zostaną.
And
And 09.07.2020, 14:55
A PAD wisi na drzewie przy słoneczku widzialem. Miejscr dobre ale nie na plakat
gość
gość 09.07.2020, 14:43
Nie ma zgody ustnie, musi być zgoda wyrażona na piśmie po złożeniu wcześniej przez Komitet Wyborczy na piśmie o pozwolenie.A banery, plakaty powieszone nielegalnie powinny być usunięte od razu po zauważeniu a nie czekać aż usuną po wyborach.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.07.2020, 14:41
Co na to Burmistrz, który jest w koalicji z PIS?
Anty
Anty 09.07.2020, 17:47
A co ma piernik do wiatraka? POPIS nie bierze jeńców, strzela do każdego.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.07.2020, 14:17
Widać że czuć swąd porażki
Mieszkanka
Mieszkanka 09.07.2020, 13:14
Przylapani Panowie na wieszaniu plakatu na drzewie stwierdzili ze pytali burmistrza o zgode..

Pozostałe