Usuwają banery. Straż miejska złapała osobę na wieszaniu plakatu

  • 09.07.2020, 16:49 (aktualizacja 09.07.2020, 17:44)
  • TuOlawa (AH)
Usuwają banery. Straż miejska złapała osobę na wieszaniu plakatu
Po godzinie 15.00 dwie osoby usuwały baner z ulicy Młyńskiej. A oławska Straż Miejska na gorącym uczynku złapała mieszkańca, który w innym miejscu wieszał plakat bez zezwolenia

- Gazeta szumu narobiła i teraz trzeba ściągać - mówił nam sympatyk PiS, który wraz z innym mężczyzną zabierał duży baner. - Podjąłem się ściągania tych plakatów. To nie ja wieszałem i nie wiem, kto je montował w tym miejscu. Ale Zdzisław Brezdeń dziś zadzwonił i kazał je zabrać z dwóch miejsc - z Młyńskiej i z Iwaszkiewicza. Zapytał czy się podejmę, to się zgodziłem. Tędy będą iść ludzie głosować i niektórzy się boją, że wygra Duda, dlatego tyle szumu o te plakaty robią! Nie mają się czym zajmować, tylko patrzeć, kto gdzie plakat powiesił!

Na nasze pytania w sprawie nielegalnych plakatów odpowiedziała Straż Miejska. - Jedną osobę złapaliśmy na gorącym uczynku, mężczyzna wieszał plakat na płocie przy placu Piłsudskiego - mówi Piotr Gawerski, zastępca komendanta SM w Oławie. - Nie miał zgody. Całą sytuację widzieliśmy na monitoringu, od razu pojechaliśmy na miejsce i pouczyliśmy go.

Co z plakatami na drzewach? Piotr Gawerski wyjaśnia, że strażnicy kontaktowali się już z Mariuszem Łuczkiewiczem, członkiem lokalnego komitetu Prawa i Sprawiedliwości, który powiedział to samo, co dziś naszemu dziennikarzowi - że przy organizacji wyborów prezydenckich na terenie Oławy odpowiedzialny jest tylko za członków komisji i mężów zaufania. Nie ma nic wspólnego z wieszaniem banerów wyborczych na terenie miasta. A w komitecie nie ma jednej konkretnej osoby za to odpowiedzialnej. Osoby, które mają ochotę powiesić plakat wyborczy na swoim terenie, mogą się zgłosić do komitetu i taki baner otrzymają. Kto i gdzie rzeczywiście powiesi baner czy plakat wyborczy, nikt nie kontroluje. W komitecie nie ma też jednej konkretnej osoby, która to nadzoruje. Strażnicy miejscy podkreślają, że sprawdzą monitoring miejski i będą ustalać na tej podstawie, kto wieszał plakaty na drzewach. Dodali też, że będą dyscyplinować członków komitetów wyborczych, aby plakaty były wieszane w miejscach, które są do tego przeznaczone lub tych, gdzie zgodę wyraził właściciel danego terenu.

O sprawie pisaliśmy wczoraj na Facebooku i dziś rano na portalu - czytelnicy zasypywali nas zdjęciami nielegalnie wieszanych plakatów - pytania wysłaliśmy też do Urzędu Miejskiego: https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/20178,miasto-reaguje-na-plakaty-co-na-to-czlonek-pis

 

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alina
alina 10.07.2020, 12:53
Bojówki Trzaskowskiego w akcji. Przeszłam sie dzisiaj po mieście. WSZYSTKIE plakaty PAD zniszczone bądz usunięte. Rafau stoi sobie nawet na trawnikach SM Odra. Teraz wezmą się za tablice pamięci i pomniki a w następnej kolejność za pisiorów. To taka polityka miłości PO
postkomunista
postkomunista 10.07.2020, 10:43
Jeśli nie złapano rozstawiacza palet z Trzaskowskim to rozumiem,że nie ma o czym pisać i te palety mogą być.
Yhy
Yhy 10.07.2020, 10:29
Ooooo a co to straż miejska nie zajmuje się już korona virusem?
porzadek musi być pan , panie
porzadek musi być pan , panie 10.07.2020, 01:28
Sympatyk pis
to nie gazeta ale ludzie szumu narobili .
.... jakbyscie mogli to i ludziom z tymi banerami do łóżka wleźli w butach
obserwator
obserwator 09.07.2020, 19:50
Święty ma swoje wykręty, każdy pełnomocnik,czy osoba upoważniona przez Komitet Wyborczego każdego kandydata jest odpowiedzialna za umieszczanie plakatów, banerów. Najlepiej zwalać na drugiego. Jeżeli rozdajemy materiał wyborczy do powieszenia to informujemy, gdzie można powiesić, przykleić bo mamy na to zgodę.Nie od dzisiaj wiadomo,że trzeba mieć pozwolenie.
alina
alina 09.07.2020, 19:21
Ale wam przeszkadzają te plakaty PAD. A plakaty RT umieszczone na drewnianych podestach na zakolach drogi nie przeszkadzaja?
Leon
Leon 09.07.2020, 18:40
Dziękujemy Jarosławie za tak wspaniałą bogatą Polskę gdzie każdemu żyje się dobrze i dostatnie a jak wygra Andrzej to za 3 lata będziemy super mocarstwem i nie potrzebna będzie nam unia.
Ja
Ja 09.07.2020, 19:58
Dziękujemy panie Donaldzie za Polskę,która była wspaniała, bogata, w której każdemu żyło się bardzo dobrze i dostatnio a wybory wygrał Bronisław Wspaniały opowiadający całemu światu o bigosie i lewatywie i o tym, że bez unii Polacy są niczym

Pozostałe