Mężczyzna dziwnie się zachowuje. Mieszkańcy są zaniepokojeni

  • 19.07.2020, 15:42 (aktualizacja 20.07.2020, 11:27)
  • TuOlawa (AH)
Mężczyzna dziwnie się zachowuje. Mieszkańcy są zaniepokojeni Fot. arch. Czytelniczki
Od rana czytelnicy zasypują nas wiadomościami o mężczyźnie, który pojawia się w kilku miejscach w Oławie i dziwnie się zachowuje. Mieszkańcy obawiają się go, piszą, że wygląda na zagubionego, czasami ma opuszczone spodnie, obserwuje też ludzi, ale być może ten człowiek potrzebuje pomocy

- Od kilku dni na jednej z grup, do której należą oławskie mamy pojawił się dość burzliwy temat - pisze do redakcji Paulina. - Chodzi o mężczyznę, który chodzi po naszym mieście i zachowuje się dość dziwnie... Ktoś widział go półnagiego (od pasa w dół) w okolicach Mc Donalda. Inni piszą, że potrafi stać w miejscu publicznym i przyglądać się długo innym ludziom. Widziany jest dosłownie wszędzie...

To wiadomość od Barbary, która w sprawie tego człowieka dzwoniła do straży miejskiej: - Pan chodzi po osiedlu Iwaszkiewicza z rękami w spodniach, brzuch ma goły, czasami tyłek mu widać. Straż Miejska mówi, że policja go zna, on nie zagraża nikomu, jest nieszkodliwy, ale może wpaść komuś pod samochód i będzie tragedia, na moje oko Pan jest chory i potrzebuje pomocy... Chodzimy na spacery z dziećmi, patrzą na Pana i pytają czemu ma gołą dupkę albo czemu nie ma koszulki.

Zajmujemy się sprawą. Pytania w sprawie tego mężczyzny wyślemy do straży miejskiej i na policję.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
v
v 20.07.2020, 18:24
nagłówek powinien brzmieć Oławianie Dziwnie się zachowują
Z Brzegu
Z Brzegu 20.07.2020, 10:34
Normalny Oławianin jakich tysiące, co w nim dziwnego, idźcie pod Biedronkę, Lidla, kauflanda co chwile takich widzę
kamil
kamil 20.07.2020, 18:25
Lepsi tacy niz Cyganie z Brzegu
mieszkaniec Oławy emeryt
mieszkaniec Oławy emeryt 20.07.2020, 10:03
Dzień dobry

Szanowny panie Kamilu, inni państwo- mieszkańcy naszego miasta, gminy i powiatu oraz służby mundurowe (Policja i SM) inie tylko. To nie degenerat a najprawdopodobniej osoba chora. A takimi osobami winny zająć się służby odpowiedzialne za zdrowie oraz jego najbliższa rodzina. Nie wiem czy Pan ten ma rodzinę czy nie ? Nie wiem czy służby mają o nim wystarczającą wiedzę. Jego zachowanie stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla niego samego oraz innych osób. Samo zadawanie pytań do jednej czy do drugiej instytucji to za mało. Może MOPS lub PCPR powinni wspólnie po takiej medialnej informacji zainteresować się losem takiej osoby i jej rodziny. Być może konieczne jest udzielenie im odpowiedniego wsparcia i pomocy. Choć z artykułu nie wiele wiadomo, to wymienione służby już od razu powinny zainteresować się takim przypadkiem i wymienić wszystkie niezbędne informacje pomiędzy sobą i wtedy podjąć decyzje co należy uczynić, by najszybciej jak to możliwe nie nastąpiła tragedia o której później wszyscy będą się rozpisywać i obwiniać jedni drugich. Takich przypadków jest wiele, tylko nikt o nich nie pisze i nie zwraca na nie uwagi. Ogólnie każdy woli takiego problemu nie podejmować, gdyż trzeba po prostu się wykazać. A po co się wychylać - jakoś to będzie. Właśnie takie sytuacje najlepiej ukazują potrzebę funkcjonowania takich instytucji jak MOPS czy PCPR. Tylko czy kierownictwo tych instytucji jest wyczulone na nie, niestety tego nie wiem i obawiam się, że nie. Sam artykuł w gazecie to za mało. Je przecież trzeba oficjalnie powiadomić, bo tak to nikt nic nie wie i nikt nic nie słyszał. Pozdrawiam serdecznie - oławianin na emeryturze.
Mieszkanka minkowic
Mieszkanka minkowic 20.07.2020, 09:53
W tamtym tygodniu chodził po Minkowicach cała droga .
M
M 20.07.2020, 07:06
podejście straży miejskiej to jak zwykle żart z obywateli
Ktr22
Ktr22 19.07.2020, 21:16
To zagubiony wyborca Trzaskowskiego szuka swojego idola
Gość
Gość 19.07.2020, 20:04
Parę dni temu widziałam go na poboczu drogi pomiędzy Janikowem a Nowym Górnikiem, a następnego dnia o 4 nad ranem stał na środku drogi w Nowym Górniku. Może pochodzi z tamtych okolic
oława aje, moto jelcz
oława aje, moto jelcz 20.07.2020, 12:38
Chyba Starym Górnikiem, pozdro
Jarus
Jarus 19.07.2020, 16:28
Tydzień temu był w minkowicach oławskich pod dino. Była zawiadomiona policja został wylegitymowany zbadany przez pogotowie .
Ten ktoś
Ten ktoś 19.07.2020, 16:14
"Chodzimy na spacery z dziećmi, patrzą na Pana i pytają czemu ma gołą dupkę albo czemu nie ma koszulki.". Proszę wytłumaczyć dzieciom, że niestety takie mogą być objawy problemów psychicznych i człowiek może być po prostu chory. Warto też pamiętać, że choroby psychiczne są takie same jak wszystkie inne i taki człowiek również zasługuje na opiekę, współczucie, szacunek i ludzkie traktowanie. :)

Pozostałe