Konkursy internetowe – hobby, które daje zarobić

  • 21.07.2020, 08:49
  • tuOlawa BS
Konkursy internetowe – hobby, które daje zarobić
Konkursy i loterie z nagrodami to hobby, które zyskuje w Polsce na popularności. Firmy, które są fundatorami nagród, dostrzegają ten trend i oferują coraz atrakcyjniejsze nagrody w konkursach, które promują ich markę. Dzięki temu konkursowicze mają coraz więcej okazji na zdobywanie fajnych gadżetów, sprzętu elektronicznego, voucherów, gotówki, a nawet samochodów osobowych. Typów akcji promocyjnych jest mnóstwo, a do najpopularniejszych należą konkursy kreatywne, konkursy fotograficzne, dla dzieci, plastyczne i facebookowe. Wakacje to z kolei doskonały czas, aby załapać konkursowego bakcyla. Dlaczego? O tym poniżej.

Konkursy internetowe są znakomita okazją na spędzenie wolnego czasu w pożyteczny sposób. Większość hobby uszczupla bowiem nasz budżet, podczas gdy udział w konkursach może go realnie wzmocnić.

Wartość nagród, które można zdobyć jest bardzo zróżnicowana i zależy głównie od zasobności portfela sponsora i zasięgu akcji. Mogą to być symboliczne gadżety, sprzęt elektroniczny, wakacje, kosmetyki, a nawet samochody osobowe i wysokie nagrody pieniężne.

Podobnie sytuacja wygląda z rodzajami konkursów. Ich zasady i zasięgi są bardzo zróżnicowane i próżno szukać dwóch identycznych. Generalnie jednak można wśród ich całego zbioru wyodrębnić kilka najpopularniejszych typów. Przy okazji wakacji niektóre z nich mogą zaciekawić Cię w sposób szczególny.

  1. Konkursy kreatywne

Konkursy kreatywne to bardzo popularna kategoria akcji promocyjnych, gdzie zwycięzcy muszą wykazać się przede wszystkim niemałą kreatywnością i ciekawym podejściem do tematu, który przedstawiony jest w zasadach konkursu. Konkursy kreatywne często polegają na:

  • Wymyśleniu hasła reklamowego firmy

  • Zabawnym dokończeniu zdania

  • Podaniu kreatywnej odpowiedzi na pytanie

  • Przewidywaniu jak będzie wyglądał świat za x lat

  • Zaprojektowaniu gadżetu przyszłości

  • Podaniu przepisu na wyśmienitą potrawę

Powyższe przykłady oczywiście nie wyczerpują formuły tej kategorii, ponieważ konkursy kreatywne naprawdę potrafią zaskakiwać. A kiedy wymagać od swojej kreatywności i pomysłowości produkowania ciekawych pomysłów jak nie w wakacje? Jest to czas kiedy nasze mózgi są wypoczęte (a przynajmniej powinny być, dobrze dotlenione, jemy więcej witamin i mamy więcej energii. Warto więc zrobić z tego użytek, wybrać konkurs, który nas zainteresuje (nie warto bowiem brać udziału we wszystkim jak leci) i spróbować sięgnąć po jakąś ciekawą nagrodę.

Konkursy kreatywne to oprócz szansy na ciekawa nagrodę, także przyjemna gimnastyka dla naszych szarych komórek i z całą pewnością taki trening zaprocentuje także w innych sytuacjach życiowych, które będą od nas wymagały sprytu i pomysłowości.

  1. Konkursy fotograficzne

Konkursy fotograficzne to kolejna kategoria konkursów, której rozwojowi sprzyjają wakacje. Czas ten zwykle przeznaczamy na podróże i odkrywanie ciekawych miejsc. Zwykle w podróże te zabieramy ze sobą aparat fotograficzny i pstrykamy dziesiątki fotek. Jeżeli uda nam się uchwycić szczególnie udane obrazy to dobrym pomysłem jest zgłoszenie ich do konkursu fotograficznego.

Tego typu akcje promocyjne dzielą się zwykle na te przeznaczone dla dorosłych oraz dla dzieci. Innym popularnym kryterium podziału jest też to, biorące pod uwagę doświadczenie i umiejętności autorów. Dzięki temu konkursy fotograficzne nie mieszają ze sobą prac profesjonalistów z pracami amatorów. Wyrównuje to szanse uczestników, a jednocześnie daje lepszy ogląd na oczekiwania organizatorów co do poziomu technicznego nadsyłanych fotografii.

Warto przy tym wspomnieć, że poziom techniczny zwykle jest ważny, ale nie najważniejszy przy wyborze zwycięzców. Aby wygrać konkurs fotograficzny należy wykazać się umiejętnością uchwycenia zadanej tematyki, w niebanalnym ujęciu. Istotne jest także, aby zdjęcie rzeczywiście oddawało to co jest tematem przewodnim akcji, a nie było tylko ładne samo w sobie.

Niektóre konkursy fotograficzne stawiają niemal wyłącznie na dobrą zabawę i pomysłowość i nie ma problemu, żeby zgłaszać do nich zdjęcia zrobione choćby średniej klasy smartfonem. Dotyczy to w szczególności akcji organizowanych na kanałach social media.

Zaproponowane powyżej kategorie konkursów są tylko dwoma przykładami, które szczególnie dobrze wpasowują się w letnia porę roku, którą obecnie mamy. Rodzajów konkursów jest oczywiście więcej i warto szukać takich, które najlepiej trafia w nasz gust i umiejętności. A wtedy po kilku próbach być może w końcu przyjdzie do nas e-mail z bardzo miłych tytułem rozpoczynającym się od słowa „Gratulujemy”.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe