Miejsc prakingowych brakuje, takie wraki denerwują

  • 24.07.2020, 11:01 (aktualizacja 24.07.2020, 11:30)
  • TuOlawa (AH)
Miejsc prakingowych brakuje, takie wraki denerwują
Na to zwraca uwagę pani Ewa, która od dłuższego czasu obserwuje, że na parkingu przy ulicy Sportowej zalegają samochody, które nie nadają się do użytku

Kobiet wysłała zgłoszenie do naszej rubryki MINUS. - Jest problem z miejscami parkingowymi w naszym mieście - pisze do redakcji. - Tymczasem z wrakami gniotącymi plac nikt nic nie robi. Podsyłam zdjęcia "trupów" stojących na parkingu przy ulicy Sportowej. Szpecą i przeszkadzają. Może jak Wy temat poruszycie, to ktoś w końcu zrobi z tym porządek...
Dodatkowo, na zdjęciu z bmw, widać że na pasie zieleni oddzielającym rzędy miejsc parkingowych, stoi kilkanaście worków ze śmieciami. Ich stan wskazuję, że są tam od dłuższego czasu.

BMW wskazane przez mieszkankę, ewidentnie nadaje się do usunięcia, nie ma kół, tablic rejestracyjnych, ma wybitą szybę, a części są rozkradane od kilku tygodni. Do samochodu wrzucono nawet worki ze śmieciami! Przypominamy czytelnikom, że podobne sprawy należy zgłaszać do Straży Miejskiej w Oławie!

Przypomnijmy, że strażnicy mogą usuwać pojazdy w sytuacjach określonych prawem o ruchu drogowym. Samochód może być usunięty, kiedy nie ma tablic rejestracyjnych, wyciekają płyny eksploatacyjne, ma poprzebijane opony, jest otwarty lub jego stan wskazuje, że nie jest używany. Co to znaczy? - Nie wystarczy, że samochód jest brudny, czy zaniedbany - wyjaśnia Piotr Gawerski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Oławie. - Nie można także nikogo karać, jeżeli używa auta sporadycznie, na przykład kilka razy w roku, a tacy kierowcy także się zdarzają. Nie możemy im zabronić, żeby auto stało na parkingu przed domem. Aby ukarać właściciela, auto musi spełniać odpowiednie warunki. Najlepiej, aby mieszkańcy zgłaszali takie przypadki policji lub straży miejskiej, wtedy przyjeżdżamy we wskazane miejsce i oceniamy sytuację. Co jeśli auto jest wrakiem? W takiej sytuacji pojazd jest odholowany na koszt właściciela. Jeżeli w ciągu 6 miesięcy wezwany nie odbierze auta, staje się ono własnością gminy. Lawetę wzywa się również, gdy samochód stoi w miejscu z zakazem parkowania, utrudnia ruch, zagraża bezpieczeństwu lub gdy nie jest ubezpieczony.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciotka
ciotka 26.07.2020, 10:37
a na rybackiej srebne bmw x5 regularnie parkuje na trawniku choc kilkadziesiat metrow dalej przy boisku jest parking i wolne miejsca. widac kierowca jest tak leniwy ze brzydzi go przejscie na nogach takiej odległosci a ani policja i ani straż nie reagują na to.
Abraham
Abraham 24.07.2020, 15:59
Samochód stoi około 10 lat, informacje były przekazywane do odpowiednich władz i co? dalej stoją na przeciwko klatki 86 i 88 Chrobrego.

Pozostałe