Festiwal czas start. Skąd wziąć bilety?

  • 30.07.2020, 13:41 (aktualizacja 31.07.2020, 16:35)
  • TuOlawa (AH)
Festiwal czas start. Skąd wziąć bilety? Henri Ormiéres
Przed nami VII Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy. Pierwszy koncert - 9 sierpnia

Jelcz-Laskowice

To jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń artystycznych odbywających się na terenie Jelcza-Laskowic. Z każdym rokiem koncerty gromadzą coraz większe rzesze miłośników, a wśród nich zarówno profesjonalistów, jak i amatorów muzyki. Bogaty repertuar, współbrzmienie organów połączone z różnorodnymi instrumentami oraz śpiewem solistów lub zespołów wokalno-instrumentalnych są elementami charakterystycznymi dla naszego festiwalu. W tym roku będzie to prawdziwa różnorodność stylów, muzycznych emocji, obsady. Koncerty udowodnią, że organy nie służą bowiem jedynie oprawie liturgicznej, lecz stanowią wszechstronny instrument, a muzyka organowa z powodzeniem rozwija się współcześnie.

Już kolejny rok o dobór artystów zaproszonych do wzięcia udziału w wydarzeniu, a także wysoką wartość artystyczną całego wydarzenia zadbali dyrektorowie artystyczni Jan Drozdowicz – organmistrz, członek Światowej Federacji Budowniczych Organów oraz Łukasz Romanek – muzyk, pedagog.

Kościół pw. Św. M.M. Kolbego wyposażony jest w wysokiej klasy trzydziestodwugłosowe organy. Dzięki temu instrumentowi podczas każdego odbywającego się tam koncertu prezentowane jest pełne spektrum walorów, pozwalające słuchaczom na głębokie przeżywanie muzyki. 

Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy składa się z cyklu czterech niedzielnych koncertów w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i z zagranicy. W tym roku wystąpią:

* 09 sierpnia 2020 – Henri Ormiéres (Francja) – organy, kwartet smyczkowy Evviva l`arte! – muzyka filmowa

* 23 sierpnia 2020 – Jacek Szymański – tenor, Paweł Seligman – organy

* 06 września 2020 – Monika Gruszczyńska – sopran, Michal Novenko (Czechy) – organy

* 20 września 2020 – Łukasz Romanek – organy, Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki" – dyrygent Maciej Wieloch.

Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest wolny.

Henri Ormiéres urodził się w Carcassonne w południowej części Francji. Ukończył z wyróżnieniem Conservatoire de Bordeaux w klasie organów Francisa Chapeleta. Studiował również kompozycję, a także grę na fortepianie u Patrice`a Holinera i klawesynie u Blandine Verlet w Paryżu. Występuje regularnie z wieloma chórami i orkiestrami m.in. z Paryża i Tuluzu. Henri Ormieres jest organistą tytularnym kościoła Saint-Vincent w Carcassonne a także dyrektorem Chóru Saint-Louis, z którym wykonuje wielkie dzieła literatury chóralnej. Regularnie występuje we Francji, a także w Belgii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

(kt)

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe