Kontrolują miejsca wypoczynku nad wodą

  • 02.08.2020, 09:21 (aktualizacja 02.08.2020, 09:28)
  • Źródło: KPP Oława
Kontrolują miejsca wypoczynku nad wodą Archiwum KPP Oława
Policjanci z Oławy oraz z Jelcza-Laskowic w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”, podczas codziennej służby kontrolują miejsca wypoczynku letniego mieszkańców powiatu, szczególnie nad rzeką Odrą i Oławką oraz nad innymi zbiornikami wodnymi.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą prowadzą systematyczne kontrole terenów, gdzie nie tylko młodzież i dzieci,  ale też osoby dorosłe korzystają  z letniego wypoczynku. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim dzikie kąpieliska (np. oławskie „piaski”, tereny nad Oławką i Odrą, w której obowiązuje całkowity zakaz kąpieli

Warto pamiętać, że najlepszym miejscem do wypoczynku nad wodą i pływania są kąpieliska czy baseny, gdzie nad bezpieczeństwem osób czuwają ratownicy. Kąpiel w  zbiornikach wodnych nie posiadających żadnego zabezpieczenia ani oznakowania jest bardzo niebezpieczna i może stanowić poważne zagrożenie dla naszego życia bądź zdrowia.

Pamiętajmy także o tym, aby nie wchodzić do wody i nie korzystać ze sprzętów wodnych po spożyciu alkoholu. Lekceważenie tego zakazu może grozić utratą zdrowia lub życia.

Podczas działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci monitorują także, czy  nie dochodzi do naruszeń obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, ale przede wszystkim udzielają porad w kwestii bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Oficer Prasowy KPP Oława

Podinsp. Alicja Jędo

Źródło: KPP Oława

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
H
H 03.08.2020, 22:18
Tak, obywatele do łapania złodzieji oprawek. A policja na kąpiekiska.
Posejdon
Posejdon 02.08.2020, 19:45
A to niech szanowna policja zajedzie nad Odrę, na główce przy wylocie z oczyszczalni ścieków grupa sąsiadów i sąsiadek za wschodniej granicy imprezowała i pływali w Odrze :O Alko też pewnie było, więc tylko czekać jak ktoś się zatrzyma na jazie w Ratowicach.

Pozostałe