Nocne lądowanie śmigłowca

  • 03.08.2020, 09:21 (aktualizacja 03.08.2020, 09:40)
  • TuOlawa (AH)
Nocne lądowanie śmigłowca
W niedzielę około godziny 22.00 przy Szkole Podstawowej nr 1 lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Pomocy potrzebowała ciężko chora kobieta z oławskiego Rynku. Wysłano śmigłowiec, gdyż w tym czasie nie było wolnych karetek. Śmigłowiec najpierw miał wylądować w samym centrum Oławy, jak najbliżej miejsca zamieszkania kobiety, ale to się nie udało, dlatego pilot zdecydował się na lądowanie tuż przy szkolnym boisku.

Foto, video MP

 

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 04.08.2020, 08:17
A gdzie jest ta nowa karetka przy której wszyscy ,, ważni" się fotografowali ?
Polonez1993
Polonez1993 03.08.2020, 14:49
Nie jest normalną sytuacją, że wysyła się śmigłowiec ratowniczy (a więc ponosi się większy koszt niż wysłanie ambulansu nawet specjalistycznego, tzw. eski) tam gdzie mogłaby przyjechać karetka. Nie jest to pierwsza taka sytuacja w Oławie oraz powiecie. Rozumiem, że ilość karetek w danych obszarach zakłada ustawa ale czy jest ona jakoś aktualizowana? Ilość mieszkańców zarówno samego miasta Oławy jak i powiatu znacznie się zwiększyła - (przybyło obywateli Ukrainy, więcej jest także naszych obywateli, przybyłych np. z Wrocławia oraz ze wschodniej i centralnej Polski), a także, zmieniła się ich struktura - (więcej jest osób starszych, zwłaszcza w centrum). Najwyższy czas aby górę nad bezdusznymi i nieżyciowymi przepisami wziął zdrowy rozsądek - inaczej sytuacje będą się powtarzać.
SorryTakiKlimat
SorryTakiKlimat 03.08.2020, 13:47
Bardzo dobrze, że pomoc dotarła na czas. Pytanie, czy LPR powinno zajmować się ratowaniem ludzi w mieście, gdzie jest szpital i łatwy dojazd. (Tak, wiem, nie było wolnej karetki, był wolny śmigłowiec i kilka wozów strażackich).

Pozostałe