Obwodnica - gdzie dokładnie?

  • 03.08.2020, 14:46 (aktualizacja 04.08.2020, 09:51)
  • TuOlawa (AH)
Obwodnica - gdzie dokładnie?
Miasto pokazało, którędy będzie przebiegać północna obwodnica Oławy (zdjęcie poniżej)

Informację opublikowano na facebookowym profilu: - Długość drogi wynosi ok. 4,5 km, inwestycja obejmuje budowę dwóch mostów na rzece Odra i Oława, wiaduktu drogowego nad ulicą Siedlecką, łącznika z ulicą Rybacką oraz budowę pięciu 5 rond. Wybrany wariant w maksymalnym stopniu oddalony jest od terenów zabudowanych oraz w znaczącej części przebiega przez tereny należące do Skarbu Państwa. Aktualnie projekt znajduje się w fazie opracowania decyzji środowiskowej.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 06.08.2020, 08:44
W mojej ocenie ta obwodnica nie będzie miała praktycznie żadnego wpływu na zmniejszenie natężenia ruchu kołowego w mieście Oława, mało tego, paradoksalnie może go nawet zwiększyć. Nowa trasa usprawni jedynie połączenie z miastem Jelcz-Laskowice i stanowić będzie awaryjne rozwiązanie w przypadku zamknięcia obecnego mostu na Odrze. To owoc szybkiego działania obecnego układu władzy w powiecie. Dodaję tylko, że puki co to upłynęło już dwa lata a Ministerstwo nie rozstrzygnęło konkursu ,,komu most''
bol
bol 05.08.2020, 22:36
Niesamowite pieniądze podatników pójdą w błoto. Dlaczego, a dlatego, że ta pseudo obwodnica rozładuje jedynie ruch na Jelcz - Laskowice, Bystrzyce i pobliskie miejscowości. Jak ktoś leci z Wrocławia na Namysłów, Kępno czy dalej to i tak nie będzie się pchał na Oławę. Główny tranzyt 94 dalej będzie szedł jak idzie. To jest chore jak władza marnotrawi nasze pieniądze.
Henio
Henio 05.08.2020, 13:25
Mam 40 na karku ciekawe czy za mojego życia tą obwodnicę
Anna
Anna 04.08.2020, 21:42
Proszę dać bardziej czytelne zdjęcie.
Ja
Ja 03.08.2020, 21:38
Po co ten wiadukt???
U
U 04.08.2020, 10:53
Wiadukt – budowla inżynierska, pozwalająca na pokonanie przeszkody terenowej typu: dolina, wąwóz lub droga kołowa czy linia kolejowa, z wyłączeniem przeszkód wodnych, poprzez przejechanie nad nią. Pierwotnie tym terminem była określana droga rzymska przeprowadzona nad wąwozem, na konstrukcji opartej na arkadach.
Kick
Kick 03.08.2020, 20:02
Połączenie osiedla Sobieskiego z Jelczańską strefą, nowy most na Odrze, wszystko się zgadza i jest potrzebne ale jak ta obwodnica rozładuje tranzyt przez oławę drogą 94? Jest planowana jakaś część południowa z wiaduktami kolejowymi? A może łącznik Godzikowice z rondem na skrzyżowaniu Oława/J-L/Bierutów ale to by musiał być drugi most na Odrze...
Mam nadzieję że ktoś to policzył i droga ta faktycznie rozładuje Oławę a nie było to wyciągnięcie pieniędzy na nowy most pod pretekstem obwodnicy, która i tak nic w Oławie nie zmieni lub co gorsze przebieg trasy podyktowany brakiem konieczności wykupowania prywatnych gruntów...
bol
bol 05.08.2020, 22:43
Niestety obawiam się, że to nie ma absolutnie nic wspólnego z rozładowaniem ruchu. U nas jednak wszystko robi się na opak tak jak z przejazdem kolejowym na ul. Wiejskiej. Dopiero po kilku latach mordęgi, ktoś wpadł w końcu na jakże genialny i odkrywczy pomysł, aby przebudować chodnik i przesunąć przejście dla pieszych. BRAWO za refleks!!! Szkoda tylko jeszcze, że w dalszym ciągu nikt nie doszedł do wniosku, że przecież i tak idący na działki korzystają z przejścia dla pieszych tuż za torami kolejowymi, w dalszym ciągu powodując utrudnienia i ryzyko, że kierowcy muszą zatrzymywać się na przejeździe kolejowym aby pieszych przepuścić. Podpowiem jak można to załatwić. Wybudować choć wąski chodnik dla pieszych po drugiej stronie, tak aby nie musieli przechodzić najpierw na jedną a później znów na drugą stronę drogi. I nie trzeba wcale do tego chyba żadnego geniusza.

Pozostałe