Nie wolno robić mu zdjęć, trzymając go na ręce! Możesz mieć przez to kłopoty

  • 08.08.2020, 12:27 (aktualizacja 10.08.2020, 11:02)
  • TuOlawa (AH)
Nie wolno robić mu zdjęć, trzymając go na ręce! Możesz mieć przez to kłopoty arch. Piotra Kurka
Kilka tygodni temu otrzymaliśmy zdjęcia od mieszkańców, którzy na oławskim Miasteczku lub w parku spotkali kozioroga dębosza. Były też zdjęcia z tym chrząszczem na ręku. Miłośnik przyrody, jej obrońca i fotograf mówi, że nie wolno chwytać tego zwierzęcia. Trzeba mieć na to odpowiednią zgodę!
Poniżej list od Piotra Kurka. - Pisze do Państwa w sprawie kozioroga dębosza (Cerambyx cerdo). jest to rzadki, chroniony chrząszcz zarówno przez Konwencję Berneńską, jak i przez Ustawę Siedliskową. Jakiekolwiek chwytanie, robienie sobie zdjęcia na ręce jest zabronione i potrzeba mieć na to odpowiednie uprawnienia i pozwolenia.  Dlaczego o tym piszę? Ponieważ zauważyłem, że pojawił się odpowiedni post z tematem kozioroga i dziesiątki zdjęć umieszczanych przez ludzi pod tym postem. Jest to zabronione i przetrzymywanie żywego jak i martwego kozioroga dębosza jest zabronione. Warto, aby ludzie o tym wiedzieli. Kozioróg dębosz zasiedla 4 dęby na Miasteczku Ruchu, oraz 10 w Parku Miejskim. Warto poinformować ludzi, aby nie mieli problemów. Mogą ratować kozioroga przed śmiercią, jednak nie mogą niepotrzebnie go przetrzymywać. Jestem lokalnym fotografem przyrodniczym, przyrodnikiem oraz obrońca przyrody.
 
TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rambo
rambo 14.08.2020, 14:33
Piotrek ty sie kurkawodna wychlasz.Złapią cie za rogi jak tego bitelsa i co w tedy?

Pozostałe