Miasto, a jak w średniowieczu

  • 10.08.2020, 09:00 (aktualizacja 11.08.2020, 12:55)
  • TuOlawa (AH)
Miasto, a jak w średniowieczu Pani Teresa nie raz prosiła władze miasta o naprawę drogi. Mimo obietnic od lat nic się nie zmienia, a ulica - zdaniem mieszkanki - przypomina średniowiecze, a nie XXI wiek
Po każdym deszczu dojazd do ul. Zwierzyniec Duży 5 zamienia się w jezioro. Mieszkańcy od lat proszą o pomoc, ale wciąż kończy się na obietnicach

MINUS

- Tu kiedyś była stara poniemiecka kanalizacja burzowa, ale podczas budowy bloku socjalnego zniszczyli i drogę, i kanalizację - mówi  jeden z mieszkańców. - Obiecywali, że to naprawią i zrobią nam tę drogę, ale lata mijają, a my po każdym deszczu toniemy w kałużach.

- Żyjemy tu jak w  zapomnianym świecie w średniowieczu  - dodaje Teresa Osych  - Tyle razy już prosiliśmy i pisaliśmy do władz miasta, żeby rozwiązali ten problem. Obiecywali, że zrobią po zakończeniu budowy bloku socjalnego, i co? Nie ma ani drogi, ani chodników, a po deszczu nie da się wyjść z domu. Trudno nawet samochodem przejechać. Ile razy mamy prosić, żeby to się w końcu zmieniło. Jak dzwonię z interwencją do Urzędu Miejskiego to mnie odsyłają do ZWIK-u, jak do ZWIK-u  to każą do urzędu, a w końcu nikt już nie odbiera telefonów. Nie wiem już co robić...       

Droga stanowi dojazd do kilku budynków, w których mieszka kilkanaście rodzin. Oprócz tego, że po każdym deszczu zamienia się w jezioro, stwarza też niebezpieczeństwo. Na jej poboczach stoją stare rozsypujące się wagony kolejowe, które - jak mówią mieszkańcy - wiele lat temu ustawiła w tym miejscu firma budowlana. - Siedzibę mieli w jednej z tych starych poniemieckich hal - mówi pani Teresa. - Po co ustawili wagony przy drodze? Nie wiem, ale firmy już tu nie ma, a wagony zostały, są niebezpieczne, bo stoją na cegłach, a ich stan jest bardzo zły. Tak przegniły, że się rozsypują, a mimo to  nie raz różni ludzie do nich wchodzą, by pić i przesiadywać. Bywa też, że bawią się tu dzieci.  

Mieszkańcy tej zapomnianej ulicy nie pierwszy raz proszą nas o interwencję w tej sprawie. Może tym razem władze miasta zainteresują się tematem?

Tekst i fot. (WK)

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec Oławy
mieszkaniec Oławy 12.08.2020, 11:10
Do Zenka- jakbyś mieszkał na tym terenie, to byś inaczej śpiewał.Każdemu mieszkańcowi Oławy należy się godne miejsce zamieszkania i nie ważne czy mieszka na"komunalce" czy na luksusowym własnościowym mieszkaniu.
Tereny właśnie w takich okolicach i nie tylko w takich starszych częściach miasta są zaniedbywane przez Urząd Miasta Oławy-Burmistrza.
Na nowych budujących osiedlach do perfekcji są robione drogi, chodniki, ścieżki rowerowe o nich to miasto dba zapominając jednak o ludziach mieszkających na "zapomnianych" takich jak na zdjęciu terenach. Gdzie są radni z tego rejonu?, i nie tylko z tego rejonu.
Mieszkańców Oławy reprezentują wszyscy wybrani radni i Burmistrz-czyżby zapomniano o tym?.
Zenek
Zenek 12.08.2020, 07:31
Jak się siedzi na komunalce to trudno oczekiwać luksusu.
Podnieść im czynsze i dorobić infrastrukturę towarzyszącą.
Tylko nie wiem czy wtedy będą z tego zadowoleni.
Albo niskie czynsze albo luksus.
dera
dera 12.08.2020, 10:49
"dorobić infrastrukturę towarzyszącą' - nie lepiej zbudować mieszkania? Niskie czynsze? Kolejny "mądraliński".
ada
ada 11.08.2020, 19:01
E tam ,jakaś zapomniana ulica na Zwierzyńcu z bieda mieszkańcami.Najważniejsze że betonują i kostkują kolejny plac /teraz za UM/
cześ
cześ 11.08.2020, 08:22
wagony mają to do siebie że lubią się palić :D
bo
bo 12.08.2020, 10:46
Odezwał się forumowy "intelektualista".
Lotnisko
Lotnisko 10.08.2020, 21:34
Jestem w szoku.
Od 40 lat mieszkam w tym mieście,i do dzisiaj nie wiedziałem że u nas też są fawele.
ooo
ooo 10.08.2020, 10:32
Historyczne zdjęcie, bo ten zielony wagon to wczoraj spłoną, są foty na innej stronie ;)

Pozostałe