A jednak można...

  • 13.08.2020, 12:37 (aktualizacja 13.08.2020, 13:07)
  • TuOlawa (AH)
A jednak można... Tyle zostało po jednym z dwóch barakowozów, które od lat zalegały przy ul. Zwierzyniec Duży
Oława. Po naszej interwencji Urząd Miejski zlecił naprawę ulicy Zwierzyniec Duży, a do końca miesiąca z jej poboczy mają zniknąć stwarzające niebezpieczeństwo barakowozy. W miniony weekend jeden z nich spłonął

O problemach mieszkańców, wynikających ze złego stanu technicznego fragmentu drogi  dojazdowej do posesji przy ul. Zwierzyniec Duży 5, pisaliśmy w poprzednim numerze "Gazety Powiatowej", w artykule - "Miasto, a jak w średniowieczu". Lokatorzy budynków wielorodzinnych, które znajdują się przy tej drodze, kolejny raz poprosili nas o interwencję, bo po każdym deszczu ich droga zamieniała się w jezioro i trudno było im nie tylko dojść, ale nawet dojechać samochodem do domów. Jedna z mieszkanek mówiła, że już kilka razy wraz z sąsiadami prosiła i pisała do władz miasta o naprawienie drogi, ale kończyło się na obietnicach. Oławianie skarżyli się też na rozsypujące się barakowozy, które od około 20 lat stoją na poboczach drogi. Niszczeją i stwarzają niebezpieczeństwo, bo nie dość, że są w złym stanie technicznym, to jeszcze bez kół, ustawione na mocno zniszczonych już pustakach. Co więcej, jeden z barakowozów jest otwarty i odbywają się tam libacje alkoholowe. Bywa też, że w pobliżu bawią się dzieci. Interwencję mieszkańców ze zdjęciem umieściliśmy (TUTAJ - w tekście "Miasto, a jak w średniowieczu") . Poprosiliśmy też władze miasta o odpowiedź na pytania: - Kiedy ulica zostanie naprawiona? Dlaczego barakowozy zalegają na jej poboczach? Do kogo należą oraz kiedy zostaną uprzątnięte albo zabezpieczone tak, by zapobiec niebezpieczeństwu? O tym, że to konieczne, można się było przekonać w minioną niedzielę. W jednym z barakowozów, który od jakiegoś czasu był otwarty, około godz. 22.30 wybuchł pożar. Łunę ognia zauważyli mieszkańcy i powiadomili straż pożarną. Gdy druhowie z PSP w Oławie i OSP w Bystrzyca przyjechali na miejsce, pożar był już bardzo zaawansowany. Istniało też podejrzenie, że mógł przenieść się do hali. Strażacy musieli więc do niej wejść, by to sprawdzić. Rozgrzaną ścianę udało się ochłodzić i zapobiec rozprzestrzenieniu ognia. Barakowóz spłonął jednak doszczętnie. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Nie wiadomo też, jak do niego doszło. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że to wynik kolejnej libacji, która się tam odbywała.  Dzień po tym, jak ukazała się nasza gazeta (7 sierpnia), Zarząd Dróg Miejskich i Zieleni rozpoczął remont nawierzchni drogi Zwierzyniec Duży. WIĘCEJ o tej sprawie, jak również wypowiedź właściciela barakowozów zamieściliśmy w najnowszym wydaniu - dostępne TUTAJ

Tekst i fot. Wioletta Kamińska [email protected]

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ojciec-dyrektor
ojciec-dyrektor 14.08.2020, 12:43
Dawno trzeba było podpalic a nie *** zawracać miastu.Droge w czynie społecznym mieszkający tam powinni szlaką wysypać.Szlaka z papierni na taczki i zrobione.
DLW
DLW 13.08.2020, 18:09
To jeszcze zapraszamy Urząd Miejski i jego zarządcę na ulicę Bażantową. Na sam jej początek. Tuż za skrzyżowaniem z Oleśnicką od dwóch tygodni stoi rozkraczony suv wrak. Stwarzająca niebezpieczeństwo większe niż te nieszczęsne barakowozy.

Pozostałe