Po naukę zawodu do TOYOTY

  • 28.03.2019, 06:37
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Po naukę zawodu do TOYOTY
22 marca 2019 w siedzibie jelczańskiej fabryki silników TOYOTA zostało podpisane „Porozumienie o objęciu patronatem” klasy branżowej  szkoły I stopnia w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Klasa „by Toyota Way” będzie kształcić uczniów w zawodzie mechanik ze specjalnością: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów  samochodowych i operator maszyn odlewniczych. Klasa będzie liczyła 24 uczniów, a rekrutacja do niej rozpocznie się już w maju. Podczas 3 – letniego kształcenia uczniowie skorzystają z okazji i będą uczyć się od praktyków i mistrzów w zawodzie oraz pracować w oparciu o najlepsze technologie. Dodatkowymi bonusami oferowanymi przez fabrykę są dofinansowane posiłki, dojazd na praktyki Toyotabus'em, wsparcie aktywności sportowych oraz nagrody za dodatkowe osiągnięcia. Klasa patronacka „by Toyota Way” rusza od 1 września 2019 roku. Uczniowie będą nabywać wiedzę zgodnie z rozporządzeniem MEN, co oznacza, że część pracowników jelczańskiego zakładu przejdzie kursy dydaktyczne. W planach jest również stworzenie w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza specjalnej sali dydaktycznej – warsztatu mechanicznego Toyoty, w którym uczniowie będą pobierać teoretyczne kształcenie zawodowe w siedzibie Szkoły. "Wizja stworzenia takiego oddziału w jelczańskiej Szkole to wspólny cel i kierunek zarówno Szkoły, jak i fabryki silników TOYOTY w kształceniu przyszłych przedsiębiorców, którzy przyczynią się do rozwoju krajowej gospodarki oraz zdecydowanie wpłyną na podniesienie prestiżu polskiej edukacji w kształceniu zawodowym" - podkreśla Agnieszka Żak, Dyrektor Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza.

Od lewej: Wicedyrektor Krystyna Górkiewicz, Dyrektor Szkoły Agnieszka Żak, Dyrektor TMMP Dariusz Mikołajczak i Magdalena Kaczmarek Manager TMMP w Jelczu.

„Jako firma chcemy być nie tylko miejscem pracy, ale także wspierać regiony, w których działamy. W 2018 roku przeprowadziliśmy badania, które wskazały nam w jakich obszarach nasi pracownicy oraz mieszkańcy Wałbrzycha i Jelcza – Laskowic najbardziej oczekują od nas działań na rzecz lokalnej społeczności. Edukacja techniczna była na trzecim miejscu. To  kolejny powód do tego, by wzmacniać i rozwijać naszą współpracę z lokalnymi szkołami – powiedział Dariusz Mikołajczak, wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland. 29 marca 2019 w godzinach od 09:00 – 13:00 w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu - Laskowicach odbędą się Dni Otwarte, na których zostanie zaprezentowany program nauczania w klasie mechanicznej, będzie można obejrzeć najnowszy model Toyoty Corolli oraz skorzystać z wiedzy trenerów z fabryki.
(tekst sponsorowany)
     
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Axa
Axa 01.04.2019, 23:41
Jelcz ma moc bo ma [email protected] szkole. Gratulacje.
cześ
cześ 01.04.2019, 08:01
Wykształcą??? A jakiego tam potrzeba wykształcenia??? Ważne żeby mieć ręce i dogi a robotę ci pokażą, kołchoźniki zasrane
asd
asd 01.04.2019, 11:31
Znów komentarz "cześa" na poziomie szkoły podstawowej apo co ci wykształcenie ,wystarczą ci dogi.
Adam
Adam 28.03.2019, 21:14
No i elegancko będzie. Przynajmniej uczniów wyksztalcą jak trzeba.
28.03.2019, 19:49
To nie Rolls-Royce gdzie z dumą i szacunkiem pracują pokolenia ...
Nie znam osoby która jest zadowolona z pracy w toyocie, wystarczy odnaleźć w sieci komentarze
pracowników tego koncernu.
Szkoda że większość jest skazana na korporacje które kwitną w naszym powiecie
nie dajcie się zwieść chodzi wyłącznie o produkcję jak najtańszym kosztem .
Marek
Marek 28.03.2019, 21:46
Oby szkoła wróciła do dawnych korzeni samochodowych. Początek już dobrze wróży! Kciuki w górę!
adam
adam 28.03.2019, 18:16
Szkoda że nie mam mniej lat bo też bym się chętnie zapisal do szkoły w Jelczu. Super pomysł.
Ada
Ada 28.03.2019, 08:14
Brawo!!!!!

Pozostałe