Sanepid i policja już nie tylko w sklepach. Przyszli też na wesela, ale nie było mandatów

  • 24.08.2020, 12:55 (aktualizacja 24.08.2020, 13:28)
  • Źródło: KPP w OŁAWIE
Sanepid i policja już nie tylko w sklepach. Przyszli też na wesela, ale nie było mandatów
Kontrola podczas wesela? Tak. Przekonali się o tym mieszkańcy, którzy bawili się na dwóch rodzinnych imprezach

- Podczas minionego weekendu policjanci z Oławy i z Jelcza-Laskowic wspólnie z pracownikami sanepidu kontrolowali sklepy i przyjęcia weselne pod kątem stosowania się osób w nich uczestniczących do obostrzeń sanitarnych, tj. zachowania odpowiedniej odległości i zakrywania ust i nosa. Kontrole nie ujawniły zachowań niezgodnych z zaleceniami sanepidu - mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie.

Policjanci i pracownicy sanepidy skontrolowali kilka sklepów wielkopowierzchniowych  i dwie imprezy weselne w powiecie. - Kontrolujący sprawdzali, czy personel sklepów, jak i klienci stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa - dodaje Jędo. - Na weselach również sprawdzali, czy goście i obsługa weselna stosują się do obowiązujących w tym zakresie przepisów. Pomimo odnotowanego wzrostu zachorowań na terenie całego kraju, wiele osób nie przestrzega przepisów i nie stosuje się do tego obowiązku, co może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości do 500 zł. Prowadzone działania mają przede wszystkim ograniczyć ryzyko zakażeń  i rozprzestrzenianie się wirusa. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oławskiego, apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zakrywanie ust i nosa oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Unikajmy gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie. Podobne kontrole będą kontynuowane.

Temat kontroli i mandatów ostatnio wywołuje burzliwe dyskusje w sieci. Coraz więcej osób uważa, że w ten sposób jest ograniczana ich wolność. Dziś na redakcyjną skrzynkę dostaliśmy też maila: - Piszę do was, bo niepokoi mnie to, co wyprawia policja z sanepidem, ograniczają nasze prawa konstytucyjne, bo jeżeli ktoś się orientuję - nie można ograniczać praw obywatelskich bez wprowadzenia jednego z trzech stanów wyjątkowych, a jak wiemy nie są wprowadzone i co mnie zastanawia, dlaczego jako mam nadzieję solidni dziennikarze, nawet nic o tym nie piszecie? Są wyroki sądu, że to, co robi policja i sanepid jest nielegalne, proszę was o zajęcie się tą sprawą...

Źródło: KPP w OŁAWIE

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 25.08.2020, 11:46
Bawi mnie to informowanie o wzroście liczby zachorowań. Naprawdę nikt dotąd nie zauważył, że im więcej jest zrobionych testów, tym więcej potwierdzonych przypadków? Jeżeli liczba testów wynosi około 30.000 to mamy 800-900 potwierdzonych przypadków, a kiedy zrobią 17-20.000 testów liczba zachorowań nagle spada. Te liczby i tak są kompletnie niemiarodajne, bo musielibyśmy przebadać wszystkich w kraju w jak najkrótszym czasie i wtedy wiedzielibyśmy w którym miejscu jesteśmy.
Abc
Abc 24.08.2020, 20:50
To może szanowny portal się tym zajmie a nie tylko udostępnia listy czytelników. Tylko na tyle was stać? Jakbyście się bali odezwać to lepiej mówić że ktoś tak pisze niż samemu zająć głos.
alina
alina 24.08.2020, 19:22
Nie stwierdzono żadnych naruszeń? A to ciekawe gdzie te kontrole się odbywały. W największej w Olawie Biedronce 1/2klientów chodzi sobie z nosami na wierzchu a maski nosi na szyi lub brodzie, w tym kasjerki i ochrona. FUJ....


lllech
lllech 25.08.2020, 18:01
załóż se jeszcze na gl.,owe bo rozum juz ci ucieka
Jas
Jas 25.08.2020, 16:40
To straszne...kto lubi byc psem i nosić kaganiec to proszę bardzo....współczuję

Pozostałe