Nowe wnioski dowodowe. Dziś koniec procesu w sprawie morderstwa Małgosi?

  • 01.09.2020, 09:51
  • (JK)
Nowe wnioski dowodowe. Dziś koniec procesu w sprawie morderstwa Małgosi? (JK)
Rozpoczęła się kolejna rozprawa w tzw. procesie miłoszyckim. Obrońcy obu oskarżonych złożyli prawdopodobnie ostatnie już wnioski dowodowe. Czy sąd zgodzi się na ich dopuszczenie? Czy usłyszymy dziś mowy końcowe?

Wnioski dotyczą m.in.ponownego zbadania Krzysztofa K. na wiarygodność jego zeznań, a także ponownego zbadania śladów DNA wskazujących na Norberta Basiurę (zgadza się na używanie pełnego nazwiska). Obrońca Ireneusza M. uznał, że dotychczasowe opinie na temat wiarygodności zeznań Krzysztofa K. są rozbieżne, więc konieczne jest kolejne badanie. Mecenas Kopczyk z kolei, obrońca Norberta Basiury, chciałaby powtórnego zbadania śladów biologicznych wskazujących na jej klienta, zwłaszcza że może być wiele wątpliwości co do tego, dlaczego akurat ślady Basiury zachowały się w idealnym stanie przez 20 lat, podczas gdy ślady innych są szczątkowe, bądź w ogóle ich nie ma (jak w przypadku braku śladów biologicznych ofiary na jej bieliźnie).
Obrońcy uważają, że opinie biegłego Kolocha z Laboratorium KWP, badającego próbki biologiczne znalezione na ubraniach ofiary, są niewiarygodne. Ich zdaniem biegły nie potrafił wiarygodnie wyjaśnić wszystkich kwestii. Dowody zdaniem adwokatów są niejasne, niepewne, stąd należałoby przeprowadzić nowe, niezależne badania, które miałoby wykonać laboratorium nie związane z organami ścigania.

Prokurator nie zgodził się z takim postawieniem sprawy i prosił o oddalenie wniosków.

(JK)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szrek
Szrek 01.09.2020, 19:29
Gdzie jest teraz Obronca Basiury z Internetu co go bardzo bronil Dostal po *** i koniec
Podejrzany
Podejrzany 03.09.2020, 14:23
Irek i Norbert nie maja nic wspolnego ze sprawa Malgosi. Problem maja biegli i prokurator. NIE MAJA NA NICH NIC: Przedtem, wczesniej mowilem przez 20 lat, ze Tomek Komenda siedzi w wiezieniu na spreparowanych oskarzeniach. , itd.. ..
Jurand
Jurand 01.09.2020, 14:54
Będą dwa dożywocia ?
Jaro
Jaro 01.09.2020, 10:31
Skazać ich na dożywocie i będzie koniec

Pozostałe