Dzieje się na sali rozpraw! Sędziowie zostaną wyłączeni!?

  • 01.09.2020, 12:06
  • (JK)
Dzieje się na sali rozpraw! Sędziowie zostaną wyłączeni!?
Zwrot akcji na sali sądowej podczas tzw. procesu miłoszyckiego

Rzutem na taśmę, tuż przed przewidywanym zamknięciem przewodu sądowego, Ireneusz M. złożył przygotowany wcześniej na piśmie wniosek o odwołanie całego składu sędziowskiego. Jego zdaniem sąd jest stronniczy, jednostronny, nie dopuszcza jego wniosków dowodowych. - Sprawiedliwy proces gwarantuje mi konstytucja - mówił. - A ja jestem niewinny i chcę to udowodnić.

Sędzia prowadzący proces ogłosił przerwę i powiedział, że postara się, aby ten wniosek jeszcze dzisiaj został rozpoznany, żeby jednak przewód można było zamknąć. Do tego potrzebny jest jednak kolejny sędzia, który wniosek rozpatrzy.

Wątpliwości obrony wzbudziły też wnioski dowodowe wysłane wczoraj pocztą przez oskarżonego Ireneusza M., mimo że sąd uprzedzał o możliwości zamknięcia dziś przewodu i konieczności dostarczenia wszystkich wniosków do wczoraj. - Niezależnie od tego, czy mój klient dobrze zrozumiał sąd czy źle, mój klient złożył wnioski dowodowe przed zamknięciem przewodu i powinny one zostać przed zamknięciem przewodu rozpatrzone - mówił obrońca Ireneusza M.

Ogłoszono przerwę. Poprzednie wnioski dowodowe, o których pisaliśmy TUTAJ zostały odrzucone.

(JK)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
U
U 02.09.2020, 05:57
Bandyta użądził sobie koncert życzeń. Świadczy to o nieudolności systemu.
asia
asia 02.09.2020, 09:38
życzenia może mieć każdy, spełnienie ich to już zupełnie inna kwestia
Y
Y 01.09.2020, 22:02
Jawna kpina z wymiaru sprawiedliwości. Jutro zechce sajgonki i Burgunt z lodem.
Obserwator
Obserwator 01.09.2020, 21:09
Ireneusz M kryje trzeciego sprawcę. Dostał dobrego papugę na którego go nie stać. Jest dobrze prowadzony przez adwokata i sprytny. Sam nie wpadł by na te ruchy. Mało brakowało 2 miesiące temu i by wyszedł ze względu na przedłużający się areszt. Sąd drugiej instancji nie zgodził się na opuszczenie aresztu ale tylko do końca września. Teraz tym składaniem wniosku chciał znów przedłużyć proces i tym samym wyjść na wolność bo termin mija pod koniec września. Mam nadzieję że dostanie dożywocie i tym samym wyda trzeciego sprawcę który go już nie będzie miał po co kryć.
Podejrzany
Podejrzany 03.09.2020, 20:44
Obserwator, ty chyba jestes jednym z najlepszych sledczych w Polsce, jak ty na to wpadles? Mowisz ze Irek kryje trzeciego sprawce, a ja mysle ze Tomek Komenda byl lepszy od Irka, bo kryl przez 20 lat DWOCH SPRAWCOW, o jednego wiecej jak Irek. A ilu sprawcow kryje Norbert? W nagrode powinienes dostac cele obok celi prokuratora Sobieskiego w przyszlosci i obok tego bieglego z bozej laski.
cos
cos 04.09.2020, 12:45
Facet, zamknij sie wreszcie, ty pyskujesz najwięcej.
Podejrzany
Podejrzany 04.09.2020, 14:56
Zglos to na milicje, albo do prokuratury, oni o tym nic nie wiedza ze ja "pyskuje"
Podejrzany
Podejrzany 03.09.2020, 18:51
Obserwator, ty chyba jestes jednym z najlepszych sledczych w Polsce, jak ty na to wpadles? Mowisz ze Irek kryje trzeciego sprawce, a ja mysle ze Tomek Komenda byl lepszy od Irka, bo kryl przez 20 lat DWOCH SPRAWCOW, o jednego wiecej jak Irek. A ilu sprawcow kryje Norbert? W nagrode powinienes dostac cele obok celi prokuratora Sobieskiego w przyszlosci i obok tego bieglego z bozej laski.
Gosc
Gosc 01.09.2020, 19:30
I dobrze ze składa taki wniosek chetnie bym się dołączył do zbiorowego wniosku o stronniczość sadu w Oławie. Wyroki są uzgadnianie z osobami 3 poza salą sodową. 3 mam kciuki
J23