Strażacy wożą środki dezynfekujące dla uczniów i nauczycieli

  • 09.09.2020, 10:45
  • TuOlawa (AH)
Strażacy wożą środki dezynfekujące dla uczniów i nauczycieli
Strażacy oławskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostali zaangażowani w pomoc w dystrybucji środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych dla uczniów i nauczycieli.

Przy współpracy z Pocztą Polską materiały są transportowane z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych do jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, skąd trafiają do szkół. W zeszłym tygodniu do szkół przekazano blisko 25 tysięcy maseczek oraz ponad 6.700 litrów płynu do dezynfekcji. Część tych środków trafiła do Fundacji Krok Po Kroku, która od stycznia 2016 roku prowadzi w Oławie Ośrodek Rewalidacyjny. Ośrodek został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży od 3 do 25 roku życia, których pełną samodzielność w dorosłym życiu uniemożliwiają głęboka niepełnosprawność intelektualna oraz niepełnosprawność intelektualna sprzężona z niepełnosprawnością narządu ruchu, wzroku, słuchu oraz autyzmem. Aktualnie odebraliśmy kolejną partię środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji. Tym razem, partia 11 tysięcy maseczek i ponad 4 tysięcy litrów płynu przeznaczona jest dla przedszkoli działających na terenie powiatu. W dystrybucje środków do konkretnych jednostek zaangażowani są przedstawiciele samorządów, wspierani przez strażaków ochotników.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oławianka
oławianka 10.09.2020, 15:41
Od wielu lat Urząd Miejski wie o szalecie. W tej sprawie pisała interpelacje i składała wnioski do budżetu Miasta w poprzednich kadencjach Lidia Markowska o jego modernizację aby osoby niepełnosprawne także mogły korzystać.Obiecywano ale na obietnicach się kończyło. Mieszkańcy mają nadzieję,że Burmistrz i Pełnomocnik d/s osób niepełnosprawnych podejmą jak najszybciej decyzję o jego remoncie i udostępnienie. Szalet, jedyny w rynku był finansowany z budżetu Miasta, był czysty ale jego wąskie drzwi wejściowe i schodki utrudniały wejście dla osób niepełnosprawnych. Okresowe naprawy nie poprawiały jego standardu.Mieszkańcy liczą,że zostanie postawiony zastępczy szalet na okres remontu lub innego obiektu służącego wszystkim mieszkańcom i przyjezdnym.
zaza
zaza 12.09.2020, 09:57
Ten poniemiecki szalet w obecnych latach nie wystarcza. Czas na wybudowanie nowego ,większego szaletu miejskiego. Czas idzie do przodu a my ciągle " za stodołą"?!
bgt
bgt 10.09.2020, 09:17
Pisałem o tragicznym stanie szaletu miejskiego na ul. Kościelnej, reakcja urzędników ... zamknęli szalet. Teraz nie ma gdzie pójść za potrzebą jak się jest w Rynku. Bez słowa wytłumaczenia i zaproponowania czegoś zastępczego. Tak działa burmistrz i jego urzędnicy. Kogo wybraliśmy?!

Pozostałe