6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o Motoarenie w Toruniu

  • 10.09.2020, 14:56
  • tuOlawa BS
6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o Motoarenie w Toruniu
Mimo tego, że cykl Grand Prix już niedługo, bo na początku października, się kończy, to chcielibyśmy przypomnieć wszystkim fanom żużla, co sprawia, że jedna z najpopularniejszych aren w Polsce jest tak wyjątkowa. W tym artykule poznacie 6 ciekawostek na temat toruńskiej Motoareny. Zapraszamy do lektury.

1. Grand Prix Polski na Żużlu Toruń 2020 już niedługo

3 października 2020 roku odbędzie się właśnie na Motoarenie w Toruniu zakończenie cyklu Grand Prix. Warto zaznaczyć, że jest to już dziesiąty raz, kiedy będziemy mogli poczuć emocje związane z żużlem właśnie w tym miejscu. Bilety na to wydarzenie możecie znaleźć tutaj: https://www.alebilet.pl/bilety/grand-prix-polski-na-zuzlu-torun. AleBilet jest portalem, w którym możemy kupić bilety z drugiej ręki na różne wydarzenia w bezpieczny sposób.

2. Stadion powstał w 2009 roku

Motoarena w kwietniu bieżącego roku obchodziła swoje 11-ste urodziny. Powstała w zaledwie 10 miesięcy i zastąpiła stadion, w którego miejscu aktualnie znajduje się Centrum Handlowe Toruń Plaza.

3. Pierwsze zawody na Motoarenie

Pierwsze widowisko mieliśmy okazję oglądać już pod koniec kwietnia 2009 roku i był to mecz towarzyski, w którym brał udział Unibax i Start Gniezno. Warto wspomnieć, że zawody te mogli oglądać tylko pracownicy firmy, która była odpowiedzialna za budowę areny – Astal. Natomiast oficjalny mecz odbył się dopiero w maju 2009 roku, w którym brali udział gospodarze, czyli Unibax Toruń i Unia Leszno. Ku uciesze fanów i większości kibiców zebranych na stadionie zwyciężyli gospodarze.

4. Zadaszenie stadionu

Nie każdy wie, że od 2011 roku Motoarena ma całkowite zadaszenie trybun oraz toru wyścigowego, co jest wyjątkowym osiągnięciem w porównaniu do innych stadionów w kraju oraz na terenie Europy. Oświetlenie toru, składające się z podwieszanych lamp, ma natężenie luksów wyższe niż opisane w regulaminach dotyczących odpowiedniej jakości transmisji, dzięki czemu możemy przed telewizorami cieszyć się świetną jakością obrazu i poczuć podobne emocje, jak na trybunach.

5. Wielkość trybun i wymiary toru

Skoro mowa o trybunach to warto zaznaczyć, że są w stanie one pomieścić aż 18 tysięcy kibiców, dzięki tak zwanym dostawkom, jednak standardowa ilość miejsc nie przekracza 15500 miejsc siedzących. Aktualnie tor ma 318 metrów, jednak przed przebudową w 2017 roku posiadał o 7 metrów więcej. Jeśli mowa o jego szerokości, to na prostych odcinkach ma 12 metrów, natomiast w okolicach łuków aż 18 metrów. Oczywiście tor posiada jeszcze strefę bezpieczeństwa, która dzieli go od widzów przebywających na trybunach, jest to przestrzeń wynosząca 3 metry.

6. Rekordziści

Pierwszym rekordzistą Motoareny był zawodnik pochodzenia chorwackiego Jurica Pavlic, który zwyciężył w meczu Unibax – Unia Leszno, z wynikiem nieco ponad 59 sekund. Kolejnym rekordzistą był Amerykanin Hancock, który był szybszy o około 3 sekundy od Chorwata. Natomiast aktualnie rekordzistą jest Polak Bartosz Zmarzlik z wynikiem 57,56 sekund, ponieważ od 2017, w którym miała miejsce przebudowa toru, rekordy naliczane są od nowa.

Mamy nadzieję, że tych 6 informacji na temat Motoareny zainteresuje Was na tyle, że będziecie chcieli dowiedzieć się jeszcze więcej. A co najważniejsze doświadczyć tych niesamowitych żużlowych emocji na żywo.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe