Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:35
Reklama BMM
Reklama
Reklama
News will be here

6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o Motoarenie w Toruniu

Mimo tego, że cykl Grand Prix już niedługo, bo na początku października, się kończy, to chcielibyśmy przypomnieć wszystkim fanom żużla, co sprawia, że jedna z najpopularniejszych aren w Polsce jest tak wyjątkowa. W tym artykule poznacie 6 ciekawostek na temat toruńskiej Motoareny. Zapraszamy do lektury.

1. Grand Prix Polski na Żużlu Toruń 2020 już niedługo

3 października 2020 roku odbędzie się właśnie na Motoarenie w Toruniu zakończenie cyklu Grand Prix. Warto zaznaczyć, że jest to już dziesiąty raz, kiedy będziemy mogli poczuć emocje związane z żużlem właśnie w tym miejscu. Bilety na to wydarzenie możecie znaleźć tutaj: https://www.alebilet.pl/bilety/grand-prix-polski-na-zuzlu-torun. AleBilet jest portalem, w którym możemy kupić bilety z drugiej ręki na różne wydarzenia w bezpieczny sposób.

2. Stadion powstał w 2009 roku

Motoarena w kwietniu bieżącego roku obchodziła swoje 11-ste urodziny. Powstała w zaledwie 10 miesięcy i zastąpiła stadion, w którego miejscu aktualnie znajduje się Centrum Handlowe Toruń Plaza.

3. Pierwsze zawody na Motoarenie

Pierwsze widowisko mieliśmy okazję oglądać już pod koniec kwietnia 2009 roku i był to mecz towarzyski, w którym brał udział Unibax i Start Gniezno. Warto wspomnieć, że zawody te mogli oglądać tylko pracownicy firmy, która była odpowiedzialna za budowę areny – Astal. Natomiast oficjalny mecz odbył się dopiero w maju 2009 roku, w którym brali udział gospodarze, czyli Unibax Toruń i Unia Leszno. Ku uciesze fanów i większości kibiców zebranych na stadionie zwyciężyli gospodarze.

4. Zadaszenie stadionu

Nie każdy wie, że od 2011 roku Motoarena ma całkowite zadaszenie trybun oraz toru wyścigowego, co jest wyjątkowym osiągnięciem w porównaniu do innych stadionów w kraju oraz na terenie Europy. Oświetlenie toru, składające się z podwieszanych lamp, ma natężenie luksów wyższe niż opisane w regulaminach dotyczących odpowiedniej jakości transmisji, dzięki czemu możemy przed telewizorami cieszyć się świetną jakością obrazu i poczuć podobne emocje, jak na trybunach.

5. Wielkość trybun i wymiary toru

Skoro mowa o trybunach to warto zaznaczyć, że są w stanie one pomieścić aż 18 tysięcy kibiców, dzięki tak zwanym dostawkom, jednak standardowa ilość miejsc nie przekracza 15500 miejsc siedzących. Aktualnie tor ma 318 metrów, jednak przed przebudową w 2017 roku posiadał o 7 metrów więcej. Jeśli mowa o jego szerokości, to na prostych odcinkach ma 12 metrów, natomiast w okolicach łuków aż 18 metrów. Oczywiście tor posiada jeszcze strefę bezpieczeństwa, która dzieli go od widzów przebywających na trybunach, jest to przestrzeń wynosząca 3 metry.

6. Rekordziści

Pierwszym rekordzistą Motoareny był zawodnik pochodzenia chorwackiego Jurica Pavlic, który zwyciężył w meczu Unibax – Unia Leszno, z wynikiem nieco ponad 59 sekund. Kolejnym rekordzistą był Amerykanin Hancock, który był szybszy o około 3 sekundy od Chorwata. Natomiast aktualnie rekordzistą jest Polak Bartosz Zmarzlik z wynikiem 57,56 sekund, ponieważ od 2017, w którym miała miejsce przebudowa toru, rekordy naliczane są od nowa.

Mamy nadzieję, że tych 6 informacji na temat Motoareny zainteresuje Was na tyle, że będziecie chcieli dowiedzieć się jeszcze więcej. A co najważniejsze doświadczyć tych niesamowitych żużlowych emocji na żywo.

(tekst sponsorowany)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOdszkodowania
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarTreść komentarza: Szkoda, że Netto, a nie AuchanData dodania komentarza: 29.03.2024, 11:08Źródło komentarza: OŁAWA Wiemy, co tu będzie po Tesco. I kiedyAutor komentarza: anty partyjnyTreść komentarza: Nieogarnięty - ta ksywa idealnie pasuje do twojej inteligencji. Obrońca czci i cnót - co cię tak bardzo boli gościu, że ciągle stękasz na tym intrenecie. Pan Zieliński nie siedzi u nikogo w kieszeni, nie jest uzależniony od żadnej partii i zawsze mówi to co myśli . BRAWO PANIE ZIELIŃSKI !Data dodania komentarza: 29.03.2024, 11:08Źródło komentarza: Czas przywrócić miasto mieszkańcomAutor komentarza: onTreść komentarza: Panowie Gwiazdowicz i Urbańczyk - trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejśćData dodania komentarza: 29.03.2024, 10:59Źródło komentarza: Ile masz lat, kandydacie?Autor komentarza: Mieszkaniec Gminy OławaTreść komentarza: Pani Moniko . Nie wystarczy ładnie się wypowiadać czy chwalić swoim wykształceniem . Warto wcześniej zanim wystartuje się na takie stanowisko popracować trochę dla społeczności lokalnej , wtedy wraz z Inicjatywą nie musielibyście prowadzić takiej nie fair kampanii wobec obecnego Wójta . Jako długoletni mieszkaniec gminy nie zagłosuje ani na Panią ani na Inicjatywę . Ale życzę powodzenia .Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:27Źródło komentarza: Dewerenda: - Czas, by gminą Oława zarządzała kobietaAutor komentarza: NieogarnietyTreść komentarza: Jakoś ich szanowny pan Zieliński, szara eminencja WdO, nie wymieniał za bardzo. No i oczywiście pod warunkiem, że ludzie ich nie wybiorą. Bo WdO zbyt się pyszni, i chyba zaczyna obawiać się o swój wynik wyborczy. A kilka razy uprzedzałem, że "pycha kroczy przed upadkiem". Szanowny pan Zieliński pokazał na konwencji, że już się czuje, właścicielem Oławy, i że będzie decydował kto i coData dodania komentarza: 29.03.2024, 10:24Źródło komentarza: Czas przywrócić miasto mieszkańcomAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Pan Starosta Brezdeń dobrze wiedział jak wygląda sytuacja w tej szkole, dlatego nie podjął decyzji uwłaczającej godności i sprawiedliwości, potrafił właściwie rozróżnić dobro i zło. Dlatego w nadchodzących wyborach oddam swój głos na Pana!!!Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:23Źródło komentarza: Za co odwołano dyrektora szkoły specjalnej?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama