Lepiej późno niż wcale. Pierwsze zawody w 2020

  • 14.09.2020, 14:38
  • (tk)
Lepiej późno niż wcale. Pierwsze zawody w 2020
Z półrocznym opóźnieniem 5 września rozpoczęto sezon strzelecki. Pierwsze zawody zorganizowano w Parku Strzeleckim "Matczyna Góra"

W rywalizacji uczestniczyła liczna grupa członków oraz sympatyków LOK wśród nich drużyna jelczańsko-laskowickiego "Strzelca" z dowódcą Dawidem Wroniakiem na czele. - Przygotowanie zawodów było inne od dotychczasowych, ponieważ musieliśmy sprostać obostrzeniom sanitarnym, obowiązującym w związku z pandemią koronawirusa - opowiada Jacek Mikołajczyk z zarządu MG LOK w Jelczu-Laskowicach. - Sprzęt i środki do dezynfekcji pozyskaliśmy dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, za co w imieniu zainteresowanych serdecznie dziękuję. Zdyscyplinowanie i pełne odpowiedzialności zachowanie uczestników pozwoliło na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów.

Po obowiązkowej odprawie instruktor strzelectwa sportowego Leszek Chmiel przeprowadził z uczestnikami zawodów szkolenie z budowy i zasad posługiwania się bronią oraz zapoznał ich z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi na strzelnicy.

Piękna pogoda oraz przyjazna atmosfera sprzyjały emocjonującej rywalizacji. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

* junior młodszy -Wiktoria Bajaka (drugie miejsce Kamil Ławniczak, trzecie Paulina Antos, czwarte Alan Pliszczak, piąte Piotr Rygielski, a szóste Oskar Pliszczak).

* junior - Gabriela Lis (drugie miejsce Szymon Wojciechowski, trzecie Mikołaj Tarnowski, czwarte Filip Zielonka, piąte Natalia Parchem, a szóste Dawid Rabiniak).

* senior zrzeszony w LOK - Jacek Mikołajczyk (drugie miejsce Aleksander Mitek, trzecie Leszek Chmiel, czwarte Jarosław Czachor, piąte Krzysztof Bronowicki, a szóste Karol Kawałko).

* seniorów niezrzeszony - Jakub Tomyślak (drugie miejsce Andżelika Antos, a trzecie Piotr Jerecki).

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów (pod względem sportowym jak i obostrzeń związanych z Covid-19) czuwała grupa doświadczonych rodziców oraz posiadających niezbędne uprawnienia członków LOK.

Zarząd LOK zaktualizował kalendarz zawodów tak, by wszystkie zaplanowane na rok 2020 jednak mogły się odbyć. Dla każdego zawodnika przynajmniej czterech turniejów przewidziano brązowe, srebrne oraz złote odznaki sprawności obronnej. Kolejną strzelecką rywalizację zaplanowano na 19 września. Początek o godz. 10.00.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe