Oglądaj festiwal bez wychodzenia z domu

  • 15.09.2020, 10:14
  • (tk)
 Oglądaj festiwal bez wychodzenia z domu
Po raz czwarty w kościele pw. śś. ap. Piotra i Pawła odbywa się festiwal "Oławskie Lato Organowe. Przed nami drugi koncert

W tym roku, ze względu na okoliczności pandemii, organizatorzy postawili na koncerty, które można oglądać z domu - za pośrednictwem internetu lub w Oławskiej Telewizji Kablowej. Nagrania zrealizowano w najwyższej jakości dźwięku, z udaną próbą uchwycenia walorów akustyki kościoła. Dzięki temu, każdy może wirtualnie przenieść się do "Świątyni Apostołów" i poczuć się jakby tam rzeczywiście był. Wystarczy sprzęt audio. -  Doznania dźwiękowe zostaną uzupełnione o przekaz wideo, na którym można będzie z bliska zobaczyć grającego organistę oraz niecodzienne ujęcia samego kościoła – zapewnia Paweł Ożga, dyrektor artystyczny oraz realizator dźwięku i wideo. - Choć tegoroczna edycja może wydawać się skromna to jednak nabiera międzynarodowego wymiaru. Na oławskich organach zagra bowiem organista katedry w Sofii w Bułgarii – Dimitar Dimitrov.

Pierwszy koncert odbył się 9 sierpnia. Drugi zaplanowano na 20 września. Tym razem za organami kościoła Piotra i Pawła w Oławie zasiądzie Mateusz Żegleń z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Premiera 20 września o godz. 20:00 w serwisie YouTube na kanale  "Classical Sound Studio" oraz w Oławskiej Telewizji Kablowej.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe