Fundusz Toyoty, czyli zaangażuj się i zmień swoje otoczenie

 • 16.09.2020, 14:21
 • (tk)
Fundusz Toyoty, czyli zaangażuj się i zmień swoje otoczenie
W Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbyło się dziś spotkanie dla organizacji zainteresowanych składaniem wniosku do Funduszu Toyoty. Uczestnicy zapoznają się z zasadami ubiegania się o dotację oraz projektami zrealizowanymi w poprzednich edycjach konkursu grantowego

W 2011 roku fabryka Toyoty podjęła nową inicjatywę, mającą na celu zwiększenie zaangażowania TMMP w rozwiązywanie problemów i podniesienie poziomu życia lokalnej społeczności w formie Funduszu Toyoty.  Poprzez wsparcie funduszu chcielibyśmy zachęcić wszystkie organizacje do podejmowania inicjatyw przyczyniających się do zmiany naszego najbliższego otoczenia. Stąd motto Funduszu: „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.

O dofinansowanie funduszu do kwoty 20 tysięcy złotych raz w roku w ramach ogłaszanego konkursu grantowego realizowanego na terenie aglomeracji wałbrzyskiej i powiatu oławskiego mogą starać się organizacje non-profit np. fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły i uczelnie publiczne i inne podmioty nie nastawione na osiąganie zysku.

Kryteria oceny konkursu promują projekty, które:

 • są zbieżne z priorytetami Toyoty:
  • Ekologia: np. ścieżki i ogrody dydaktyczne, ogródki warzywne, zielarskie, „hotele” dla owadów itp.,
  • Edukacja techniczna: np. doświadczalne mini-parki nauki itp.,
  • Sport i promocja zdrowego trybu życia: np. obiekty sportowe i rekreacyjne, ścieżki zdrowia itp.
  • Bezpieczeństwo na drogach: np. obiekty poprawiające bezpieczeństwo (ogrodzenia, sygnalizatory, znaki itp.) , tory nauki jazdy na rowerze itp.,
  • Mobilność/swoboda poruszania się: np. obiekty małej architektury związanej z środkami poruszania się (wiaty, stojaki, punkty ładowania) itp.
 • wykazują się pomysłowością/innowacyjnością,
 • pozostawiają trwałe, fizyczne zmiany w otoczeniu,
 • zaspokajają potrzeby i/lub rozwiązują problemy lokalnej społeczności,
 • zakładają wsparcie finansowe, organizacyjne lub materialne wielu partnerów,
 • realizowane są z zaangażowaniem i wsparciem społeczności lokalnej,
 • realizowane przy współudziale pracowników fabryki Toyoty,
 • są dokładne pod kątem planowania, w tym budżetu oraz zagospodarowana przestrzennego

Po wstępnym wyborze najlepszych prac, trafiają one pod głosowanie lokalnej społeczności za pomocą formularza udostępnionego na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook: https://www.facebook.com/FunduszToyoty.

Fundusz Toyoty realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Edukacji Europejskiej, która pełni funkcję koordynatora oraz Zespołem Szkół nr 5 w Wałbrzychu, którego uczniowie na kierunku architektura krajobrazu w ramach zajęć praktycznych przygotowują koncepcje zagospodarowania przestrzeni dla projektów zgłoszonych do konkursu oraz Zespołem Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach, którego uczniowie na kierunku informatyka pomagają w przygotowaniu koncepcji.

Od momentu powołania Funduszu Toyoty łącznie z edycją 2019 zrealizowanych zostało 47 projektów. Część z nich powstała dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony firm, które w zamian za możliwość wizyty w fabryce Toyoty i poznania unikalnego systemu produkcyjnego Toyoty przekazują dodatkowe dotacje na działalność funduszu.

Więcej szczegółów - wkrótce!

(tk)

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pracownik Strefy
Pracownik Strefy 16.09.2020, 14:41
Inwestycja potrzebna Jelcz-Laskowice od Ronala ul.długa do Miłoszyc sporo ludzi tamtędy chodzi z i do PKP brak chodnika i oswietlenia .

Pozostałe