Sybiracy dziękowali i życzyli księdzu Bijakowi

  • 17.09.2020, 13:27
  • TuOlawa JK
Sybiracy dziękowali i życzyli księdzu Bijakowi Jerzy Kamiński
Dzisiejsze uroczystości z okazji Dnia Sybiraka były okazją do złożenia życzeń także księdzu Stanisławowi Bijakowi, wieloletniemu kapelanowi oławskich sybiraków. Z jakiej okazji?

Otóż w maju tego roku ksiądz Bijak obchodził złoty jubileusz kapłaństwa.

- Jesteś prawdziwym polskim patriotą - mówili mu sybiracy, a specjalne życzenia odczytała poetka-sybiraczka Łucja Michalik. Były życzenia, kwiaty, prezenty...

Wcześniej nie było okazji, bo - jak przyznał sam ksiądz Bijak - z powodu pandemii nie można było zorganizować stosownej uroczystości dla wszystkich.

- Bóg przygotuje Ci podziękowania w niebie - usłyszał majowy jubilat. I jak zwykle żartował, wspominając chwile spędzone z sybirakami na przeróżnych zebraniach, uroczystościach czy opłatkach. - Ale nie będą mówił długo - zapewniał. - Zresztą nawet kazania mam coraz krótsze, bo już wszystko powiedziałem. 

TuOlawa JK

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Onomatopeja
Onomatopeja 17.09.2020, 19:49
Bóg przygotuje podziękowania szczególnie za słowa na temat pedofila.

Księdzu-pedofilowi „list poparcia” wystawił proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Oławie, w której pracował kiedyś Paweł K. Proboszcz napisał, że dał się poznać jako bardzo dobry kapłan i człowiek.

Oczywiście fantastyczny ksiądz wiedział już o wyczynach Pawła K.

Nie mam pojęcia jaka miarą mierzy ksiądz Bijak dobro...

Pozostałe