Zabójstwo nad Odrą - skarga nadzwyczajna i zwrot w sprawie?

  • 28.09.2020, 11:49
  • (tk)
 Zabójstwo nad Odrą - skarga nadzwyczajna i zwrot w sprawie?
To wciąż nie koniec tej sprawy. Sąd Apelacyjny 3 lata temu podwyższył sprawcy karę więzienia z 12 do 15 lat, ale jego rodzina i obrońca nie rezygnują. Są przekonani, że dwudziestolatek nie chciał zabić. Mecenas pisze wniosek o skargę nadzwyczajną

Do zabójstwa doszło w nocy z pierwszego na drugiego września 2016 roku, po godzinie 22.00, na ulicy w środku wsi, na wysokości nieczynnej już wtedy tawerny. Adam (pokrzywdzony, 29 lat, imię zmienione) wraz z trzema innymi mężczyznami spożywa alkohol przy stoliku. Na nagraniu z monitoringu wynika, że podjeżdża do nich na rowerze Marek (20 lat, imię zmienione), który nie był stałym mieszkańcem Ścinawy, tylko od jakiegoś czasu pomieszkiwał tam u rodziny. Widać, że Adam wstaje, podchodzi do rowerzysty, uderza go w głowę tak, że ten spada z roweru. Marek wstaje, wsiada na rower i odjeżdża w kierunku Oławy.

Więcej o sprawie - w papierowym wydaniu "Gazety Powiatowej", dostępnym także w wersji ONLINE

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe