Będą kolejne "drogi ulgi"

  • 30.09.2020, 09:10
  • TuOlawa (AH)
Będą kolejne "drogi ulgi" Sieć już zrealizowanych i planowanych dróg ulg w Oławie
Ponad milion złotych dofinansowania otrzymało miasto na budowę ul. Gajowej - kolejnej tzw. drogi ulgi na osiedlu Nowy Otok, której zadaniem jest usprawnić połączenie komunikacyjne z centrum miasta

Oława. Inwestycje. 1 022 221,20 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał samorząd na budowę drogi gminnej  - ul. Gajowej na osiedlu Nowy Otok. Całkowity koszt jej budowy to ponad 1,7 mln zł. Droga ma połączyć ulice: Jodłową i Poziomkową z ulicą Kilińskiego. - W ten sposób powstanie bajpas, dzięki któremu można będzie ominąć zarówno przejazd kolejowy na ul. Wiejskiej jak i na Kilińskiego - tłumaczył burmistrz na sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Oławie odpowiadając na pytania radnego Michała Prusa, który dopytywał o plany związane z siecią dróg ulg na terenie miasta.

Tomasz Frischmann dodał, że samorząd złożył już też kolejny wniosek na kwotę 2,5 mln zł o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze już w przyszłym roku, miasto przystąpi do prac związanych z budową drogi, stanowiącej przedłużenie ulicy Południowej do ul. Kilińskiego. Obecnie ta droga nie ma jeszcze wytyczonej trasy, ale - zdaniem burmistrza - nie będzie to stanowiło problemu, ponieważ można będzie to zrobić na mocy ustawy z kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, która pozwala na przejęcie terenów pod wytyczanie dróg. To konieczne, ponieważ planowane przedłużenie ul. Południowej nie na całej długości zbiega się w zaplanowaną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obwodnicą Oławy.

Burmistrz przypomniał, że pierwszą z "dróg ulg" na tym terenie była ul. Szmaragdowa, która łączy się z ul. Zaciszną. W minionym roku w ramach tego programu, także z udziałem środków zewnętrznych (ponad 320 tys. zł dofinansowania), wykonano odcinek od ul. Spacerowej przez park miejski pod wiaduktem do mostu na rzece Oława (na sierpniowej sesji nadano jej kategorię dróg miejskich). W kolejnym etapie, tj. w przyszłym roku, samorząd chce dokończyć inwestycję i dobudować jej fragment od mostu na Oławie do ul. Kilińskiego. Dokumentacja techniczna na to zadanie ma być gotowa w przyszłym miesiącu, ale w budżecie miasta na ten rok nie ma na to pieniędzy, dlatego zadanie zostanie przeniesione na rok przyszły.

(WK)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stef
Stef 30.09.2020, 20:01
Śmiechu warte w nowym otoku drogi a w Bystrzycy największej wiosce prawie nic po co mieszkańcy płacą podatki skoro pieniądze z wioski idą na inne cele
Olawa
Olawa 30.09.2020, 18:40
Niezrozumiały jest ten przekaz. Szumnie mówi miasto o kolejnych drogach ulgi, aby na końcu podać że nie ma kasy. Planować to sobie można. Słabe.
O tych drogach ulgi to przynajmniej jest mowa od dwóch lat.

Pozostałe