Jak ekonomistka z Oławy została pisarką?

  • 08.10.2020, 13:09
  • TuOlawa (AH)
Jak ekonomistka z Oławy została pisarką?
To i wiele innych pytań można będzie zadać Alicji Sinickiej - autorce serii książek "Oczy Wilka". Ale to akcja tomów "Stażystki" i "Obserwatorki" dzieje się w Oławie. Spotkanie odbędzie się 9 października w świetlicy w Gaci

Organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna, która dłuższego czasu stara się zachęcać do czytania książek i przybliżać mieszkańcom literaturę poprzez organizację spotkań z pisarzami. Kolejnym jest właśnie Alicja Sinicka, pisarka związana z Oławą, która ma na koncie już siedem powieści. - Alicja Sinicka łączy formę thrillera psychologicznego z romansem, tworzy literaturę obyczajową z wątkiem sensacyjnym, a jej bohaterowie są bardzo wyraźnie zarysowani - mówi dyrektor biblioteki gminnej Małgorzata Teuchmann, zapraszając na spotkanie z autorką. - Twórczością literacką zajmuje się od 2015 roku. Debiutowała powieścią "Oczy wilka", która została ciepło przyjęta przez czytelników i stała się początkiem bestsellerowej serii. Sukces literacki i komercyjny odniosła także jej książka "Stażystka", będąca zapowiedzią cyklu powieściowego, którego akcja osadzona jest w Oławie. 

Autorka urodziła się 1987 roku w Strzelinie. Jest absolwentką LO im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Wrocławskiej. Wykształcenie ekonomistki wykorzystywała przez osiem lat, pracując w jednej z amerykańskich korporacji jako analityk finansowy. Prywatnie jest żoną i matką. Od dzieciństwa interesowała się kinem i literaturą. W wolnym czasie najchętniej czyta książek psychologiczne i biega. Co jeszcze lubi, dlaczego zaczęła pisać, co ją inspiruje i co planuje oraz jakie losy czekają bohaterów kolejnego cyklu, który zapoczątkowała "Stażystka"?  By się o tym przekonać - najlepiej  spotkać się z pisarką osobiście.

(WK)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe