Będzie nowy żłobek!

  • 06.12.2019, 17:53
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Będzie nowy żłobek!

Oława. Miasto otrzymało ponad 3 mln dofinansowania na budowę żłobka. Inwestycja ma się rozpocząć w połowie przyszłego roku

"Zielony zakątek - żłobek miejski szansą na aktywizację zawodową mieszkańców Oławy" - pod takim hasłem planowana jest budowa. Jednopiętrowy budynek ma stanąć koło basenu miejskiego przy Przedszkolu nr 4, które ma być połączone z nowym obiektem klatką schodową. W nowym obiekcie znajdą się cztery oddziały. Każdy dla 24 dzieci. Łącznie daje do 96 miejsc dla maluchów do lat 3. Obecnie trwają prace nad projektem wykonawczym. Dopiero po ich zakończeniu będzie znany pełny kosztorys inwestycji. Budynek ma być zaprojektowany z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań techniczno-budowlanych i instalacyjnych. Szacowana wartość projektu to 3 803 802,81 zł. Kilka miesięcy temu samorząd złożył wniosek o dofinansowanie zadania ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. - 18 listopada miasto otrzymało akceptację wniosku - poinformował na listopadowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Tomasz Frischmann. - Kwota dofinansowania jaką nam przyznano to 3 233 132,39 zł, co stanowi 85% całkowitej wartości projektu. Nowy obiekt to także nowe miejsca pracy dla około 30 osób. Potrzebne będą opiekunki dla dzieci oraz osoby wspomagające (po cztery osoby do każdego z czterech oddziałów), pracownicy administracyjno-biurowi, intendentka, pielęgniarki, pracownicy kuchni, techniczni i do utrzymani czystości. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w połowie przyszłego roku. (WK)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Katana
Katana 08.12.2019, 12:37
O konieczności budowy żłobka to mówili rodzice dzieci.
A pewne rzeczy, które TF obiecywał to są starym odgrzewanym kotletem ...
Katana
Katana 07.12.2019, 14:40
Jasne tylko OZP mówiła o żłobku...
07.12.2019, 18:28
O konieczności budowy nowego żłobka akurat tylko OZP.
Szkoda, że pan Frischmann nie realizuje obietnic strategicznych, które po roku od wyborów okazały się jedynie kiełbasą wyborczą i to lekko nieświeżą.
07.12.2019, 12:19
Ja nie chcę nic mówić, ale ostatni rok pokazuje, że aktualny burmistrz realizuje nie program BBSu ale Oławskiej Zjednoczonej Prawicy.
Tym bardziej, że wskazane przez burmistrza inwestycje strategiczne nie zostaną zrealizowane.

Pozostałe