Piątkowy wieczór autorski

  • 10.10.2020, 09:06
  • (tk)
Piątkowy wieczór autorski
9 października w świetlicy w Gaci zorganizowano spotkanie autorskie z Alicją Sinicką - pisarką związaną z Oławą

Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna, która dłuższego czasu stara się zachęcać do czytania książek i przybliżać mieszkańcom literaturę poprzez organizację spotkań z pisarzami. Alicja Sinicka to pisarka związana z Oławą, która ma na koncie już siedem powieści. -Łączy formę thrillera psychologicznego z romansem, tworzy literaturę obyczajową z wątkiem sensacyjnym, a jej bohaterowie są bardzo wyraźnie zarysowani - mówiła przed spotkaniem dyrektor biblioteki gminnej Małgorzata Teuchmann. - Twórczością literacką zajmuje się od 2015 roku. Debiutowała powieścią "Oczy wilka", która została ciepło przyjęta przez czytelników i stała się początkiem bestsellerowej serii. Sukces literacki i komercyjny odniosła także jej książka "Stażystka", będąca zapowiedzią cyklu powieściowego, którego akcja osadzona jest w Oławie. 

Autorka urodziła się 1987 roku w Strzelinie. Jest absolwentką LO im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Wrocławskiej. Wykształcenie ekonomistki wykorzystywała przez osiem lat, pracując w jednej z amerykańskich korporacji jako analityk finansowy. Prywatnie jest żoną i matką. Od dzieciństwa interesowała się kinem i literaturą. W wolnym czasie najchętniej czyta książek psychologiczne i biega. Co jeszcze lubi, dlaczego zaczęła pisać, co ją inspiruje i co planuje oraz jakie losy czekają bohaterów kolejnego cyklu, który zapoczątkowała "Stażystka"?  By się o tym przekonać - najlepiej  spotkać się z pisarką osobiście.

Co działo się podczas spotkania? Szczegóły już niebawem - w papierowym wydaniu "Gazety Powiatowej".

(tk)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe