Starosta: - Sytuacja jest poważna

  • 17.10.2020, 09:32 (aktualizacja 17.10.2020, 09:50)
  • Źródło: /www.facebook.com/starostwo.olawa/
Starosta: - Sytuacja jest poważna
Zdzisław Brezdeń, starosta opublikował komunikat dla mieszkańców powiatu oławskiego

 W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu, dotyczącego sytuacji meteorologicznej w powiecie oławskim oraz z uwagi na stały wzrost poziomu wód - w dniu dzisiejszym od godz. 7:00 zamknięta została droga wojewódzka 455 na odcinku Jelcz-Laskowice – Oława

➡️ Stan wody na wodowskazie Oława most na godz. 7:00 wynosił 6️9️6️ cm. Przewidywany maksymalny poziom wody na rzece Odra planowany jest na 18.10.2020 r. godz. 10:00 ze stanem 7️0️2️ cm.
Prognozy meteorologiczne na najbliższe dni nie przewidują wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych.
Jednocześnie pragnę poinformować mieszkańców, że sytuacja jest stale monitorowana przez miejscowe władze, służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na obecną chwilę jest ona poważna jednak nie niebezpieczna. Z uwagi na długo utrzymujący się wysoki poziom wód istnieje ryzyko przesiąkania wałów. W trosce o bezpieczeństwo oraz nieutrudnianie pracy naszym służbom proszę o nie wykorzystywanie w tym czasie wałów przeciwpowodziowych na rzekach Odra i Oława do celów rekreacyjnych.

Źródło: /www.facebook.com/starostwo.olawa/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe