Umiarkowany optymizm

  • 18.10.2020, 16:40 (aktualizacja 18.10.2020, 16:44)
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie
Umiarkowany optymizm Starostwo Powiatowe w Oławie
W sprawie omówienia aktualnej sytuacji powodziowej na terenie powiatu oławskiego, dziś popołudniu (18 października), odbyło się kolejne, tym razem terenowe spotkanie przedstawicieli służb i jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, których działaniom przewodniczy starosta oławski Zdzisław Brezdeń - szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oławie. Na bieżąco, kilka razy w ciągu dnia, odbywają się wideokonferencje pomiędzy członkami PZZK w Oławie. 👮
➡️ Nadal zamknięta pozostaje droga wojewódzka nr 455 na odcinku Jelcz-Laskowice – Oława (objazd wytyczony jest przez Minkowice Oławskie) oraz droga powiatowa nr 1549 D na odcinku Janików – Hanna – skrzyżowanie z drogą nr 455. Droga wojewódzka pozostanie zamknięta do czasu wykonania odpowiedniej ekspertyzy i otwarcia jej przez zarządcę - Dolnośląski Zarząd Dróg Wojewódzkich we Wrocławiu.
Przypomnijmy, nadal obowiązuje alarm powodziowy na terenie trzech gmin – miejskiej i wiejskiej Oława, oraz w gminie Jelcz-Laskowice. Sytuacja hydrologiczna na rzece Odrze i rzece Oławie na terenie powiatu oławskiego jest stale monitorowana i obecnie jest stabilna. Aktualnie stan wody na wodowskazie „Oława most” wynosi 695 cm (stan na godz. 16:00) i utrzymuje się na stałym poziomie. 
Dyżury przez specjalnie w tym celu powołany zespół pełnione są przez 24 godziny na dobę. Prognozowane przez IMGW-PIB we Wrocławiu w kolejnych dniach stany wód, uwzględniające odpływ wody ze zbiornika Nysa, jak również prognozy pogody, dają podstawy do umiarkowanego optymizmu.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dla
dla 2 dni temu, 09:17
To nie jest żadne wąskie gardło, tylko akurat jesteśmy tak położeni, że "ważniejszymi" miastami są Opole i Wrocław. I tak się steruje falą, aby to Wrocław był najmniej narażony i tam zauważ na wskaźnikach fala mniej przyrasta, jest wypłaszczona. u nas jest stopowana - takie nie fart.
Co do pogłębiania zgoda pełna, zawsze to obniży falę jednak musiało by to być robione rok w rok.
No i trzecia sprawa - chyba szybciej powinien być pseudo polder napełniany - raz, że to odpręży Oławę, dwa, że tam właśnie są lasy Łęgowe, które na to czekają.
A ludzie - cóż jedni nie chcieli się z tamtą wyprowadzić, inni budowali się tam pomimo wiedzy, że teren zalewowy a jeszcze inni twierdzą, że tak im pasuje - nie napisze dlaczego. SERIO - są tacy, i wiem o czym piszę.
Jelcz
Jelcz 2 dni temu, 08:34
Tydzień temu na Odrze w Oławie dno było widać zamiast spuścić wodę ze zbiorników to się tylko covidem zajmują i mamy skutki.Poza tym Oława to wąskie gardło Odry i trzeba je systematycznie pogłębiać a nie sztaby zwoływać i worki układać ale propaganda jest Brezdenna.

Pozostałe