Ksiądz zakażony COVID-19

  • 20.10.2020, 18:33
  • (tk)
Ksiądz zakażony COVID-19
Z wielu niezależnych od siebie źródeł otrzymujemy dziś informację, że jeden z księży dekanatu Jelcz-Laskowice jest zakażony koronawirusem

Piszą też do nas Czytelnicy, którzy proszą o publikacje tej informacji. Wskazują konkretną osobę, ale mamy duże wątpliwości czy powinniśmy przekazywać jej dane, nawet jeśli ksiądz jest osobą publiczną. Rozumiemy jednak, że są wierni, którzy mogą obawiać się czy nie mieli ostatnio kontaktu z tą osobą. By rozwiać wątpliwości, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z Sanepidem. Jeśli zakażony, zdecyduje się przekazać informacje o swojej chorobie, z pewnością ją opublikujemy. Tymczasem pytamy Was, czy o osobach publicznych zakażonych covid-19 powinno się mówić w mediach?

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 22.10.2020, 20:31
Absolutnie nie powinno się publikować badanych osoby chorej. Zabrania tego kodeks cywilny, przepisy o ochronie danych wrażliwych i fundamentalna ludzka przyzwoitość. Społeczny ostracyzm nie ma granic i ich nie zna. Nie wolno człowieka na to narażać.
Rodzic
Rodzic 22.10.2020, 16:57
W zwiazku z choroba na koronawirusa Ksiedza z Marcinkowic 7 i 8 klasy i ich rodziny byly na kwarantannie 1 dzien w piatek.I to koniec.A Sanepid tak przepracowany ze tylko powiadamiala o tym szkola.he.he
Tato
Tato 23.10.2020, 07:46
Jak nie znasz prawdy to nie pisz! Mamy kolejny piątek i moja rodzina mimo że po upływie 9 dni od kontaktu nikt z nas nie ma żadnych objawów musimy do 24.00 siedzieć zamknięci w domu.
Kasia
Kasia 21.10.2020, 14:43
Najlepiej zamknąć całe miasto na kwarantannie!
Aruzina
Aruzina 21.10.2020, 11:02
Jeden z księży , który jest chory uczył w szkole religii, mnie bardziej zastanawia co zrobiła szkoła? Czy dzieci i nauczyciele z pierwszego kontaktu trafili na kwarantannę?
Tuolawa może pokusilibyście się o jakiś raport przedstawiający sytuację w szkołach?
Wszystkim chorym życzę dużo zdrowia.
Anonim
Anonim 21.10.2020, 00:28
A co z przedszkolem na Chrobrego?
ada
ada 20.10.2020, 20:32
Zamiast szukać taniej sensacji lepiej podajcie dzisiejszy raport o zakażonych w pow. oławskim. Rapport powinny być podawane codziennie - tak jak to robi MZ dla całego kraju
kop
kop 20.10.2020, 20:14
Wszyscy podają nazwiska
Z
Z 20.10.2020, 19:51
O kogo chodzi ?
Berks
Berks 20.10.2020, 19:31
Oczywiście, że TAK.
Przynajmniej podać parafię w której ksiądz prowadzi posługę. Mógł zarazić setki osób.
Jean
Jean 20.10.2020, 19:24
Proboszcz z kościoła na osiedlu
Obserwator
Obserwator 20.10.2020, 19:24
Indolencja brak oceny rzeczywistosci nie stosowanie sie do zalecen Panstwa i episkoptu nawolywanie do nie milowania blizniego poprzez praktyke przyjmowania komunii do ust to poklosie szerzenia Covidu.
Jezeli Pan Bog poucza to zapewne doswiadcza wybrancow./ x dziekan?/
Drodzy ksieza szanujcie blizniego jak siebie samego.
Nie badzcie madrzejsi od madrych.
Modrosc przejawia sie w pokorze.
Nie zycze zdrowia jedynie madrosci i pokory do wiedzy.
Czyncie sobie ziemie poddana.
Ludwik
Ludwik 20.10.2020, 19:14
"Zakażony, ale zdrowy, czyli absurdy w czasach pandemii" sami pisaliście o Sanepidzie. Skoro ksiądz wsadza paluchy do ust "wiernych" a inne osoby publiczne tego nie robią (kontakt bezpośredni) trzeba o tym pisać.
adam
adam 20.10.2020, 19:10
Personalnie nie powinno się mówić. Sanepid jest od ustalania kontaktów i powiadamiania. A każdy sam powinien dbać o siebie.
anonim
anonim 20.10.2020, 19:08
powinno się
Gargamel
Gargamel 20.10.2020, 19:06
Informacja o chorobie to dane wrażliwe. Bez zgody zainteresowanego nie powinny być publikowane.
zosia
zosia 20.10.2020, 18:56
Myślę ,że takie ukrywanie prawdy doprowadza do sytuacji,że mamy tak dużo chorych...Czego się obawiamy nie informując ludzi o swojej chorobie???Na pewno uniknęlibyśmy wielu zachorowań!!Pomyślmy o innych!!! Nieważne KSiąDZ, URZĘDNIK< NAUCZYCIEL>>>Pomyśl o innych...
Czytelnik.
Czytelnik. 20.10.2020, 18:50
Nie tylko ksiądz z Jelcza jest zakażony, z Marcinkowic też dochodzę takie słuchy ,ze jeden z księży jest chory .

Pozostałe