Podwójnie ozłoceni - wielki sukces oławskich szachistów

  • 21.10.2020, 10:45
  • (tk)
Podwójnie ozłoceni - wielki sukces oławskich szachistów
Historyczny sukces odniosła reprezentacja MGLKS Parnas na rozegranych w ostatni weekend Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów! Po raz pierwszy w historii tej imprezy, oławianie wywalczyli podwójne złoto. Udało się to Natalce Miareckiej (kategoria dziewcząt do lat 17) oraz Grzesiowi Markowi (kategoria chłopców do lat 13)

-  Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom za piękną postawę, nagrodzoną wspaniałym osiągnięciem! - piszą przedstawiciele klubu w mediach społecznościowych.

 

Medale wywalczyli również Szczepan Wilgosz w Grupie C13, oraz Amelka Górska wśród dziewczynek do lat 11. Amelka po nieco słabszym pierwszym dniu, bardzo dobrze zagrała w drugim, dzięki czemu załapała się na najniższy stopień podium! Za to popularny  "Szczepson" był liderem przez większość turnieju. Musiał się jednak zadowolić srebrem po przegranej w ostatniej rundzie z... Grzesiem! I
- tutaj chcielibyśmy bardzo pochwalić obu Juniorów za to, że w ostatniej rundzie, mając sześć wymagających pojedynków za sobą i będąc zmęczonymi trudnym turniejem, wybrali nie tę łatwiejszą drogę (tj. szybki "remisik"), ale postanowili walczyć do końca, nawet ze sobą - pisze klub na Facebooku. - Bardzo dobrze panowie - jesteśmy z Was dumni! Jak często mawia młodzież w Waszym wieku - propsy i szacun! Za walkę i piękne reprezentowanie dziękujemy również pozostałym naszym - Szymonowi Wasilce, który wywalczył 7 miejsce wśród Chłopców do lat 9, Weronice Piejko oraz Nikosiowi Bierońskiemu (oboje zajęli 12 miejsca do lat 11). Kłaniamy się również organizatorom za sprostanie niełatwemu wyzwaniu przeprowadzenia dużej imprezy z zachowaniem restrykcyjnych środków ostrożności oraz obostrzeń związanych z pandemią! Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomagali jeśli chodzi o transport - panom Mariuszowi Górskiemu, Danielowi Markowi, Przemysławowi Wasilce oraz Tomaszowi Wilgoszowi, a także państwu Iwonie Wiśniowskiej i Andrzejowi Bierońskiemu. Gens Una Sumus!

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe